0

توقف استفاده از الماس معدنی توسط بزرگترین جواهرساز جهان

توقف استفاده از الماس معدنی توسط بزرگترین جواهرساز جهان

شرکت پاندورا که بزرگترین جواهرساز جهان است، در راستای استراتژی عدم استفاده از مواد معدنی خامی که با روش های تولید غیراخلاقی تهیه شده اند، استفاده از الماس های استخراج شده از معادن را متوقف خواهد کرد.

این جواهرساز جهانی با وجود چندین دهه اصلاحاتی که انجام داده است، همچنان درگیر گزارش های نقض حقوق بشر در معادن و کارخانه ها مانده است. شرکت “تیفانی اند کو” سال گذشته در واکنش به چنین نگرانی هایی، فراهم کردن جزییات مسیر مواد تهیه شده برای محصولات این شرکت از مبدا تا انتهای زنجیره زمین را برای مشتریانش آغاز کرد.

پاندورا که در کپنهاگ مستقر است، اعلام کرد از این پس از الماس هایی که در لابراتوارها تولید می شوند، استفاده خواهد کرد. این شرکت قرار است نخستین کلکسیونی که با استفاده از سنگ های مصنوعی در انگلیس تهیه شده اند را معرفی کند.

تصمیم برای توقف استفاده از الماس های معدنی کمتر از یک سال پس از قول پاندورا برای توقف استفاده از طلا و نقره تازه استخراج شده در جواهراتش اعلام شد. کل تولید این شرکت تا سال ۲۰۲۵ از فلزات ارزشمند بازیافت شده استفاده خواهد کرد تا تضمین کند فعالیت های پاندورا تا چهار سال آینده کربن خنثی خواهد بود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *