0

تاریخچه کمپانی برایتلینگ، از شروع تا اوج با Breitling

تاریخچه کمپانی برایتلینگ، از شروع تا اوج با Breitling

حرف B به همراه دو بال (لوگوی برایتلینگ) همواره نماد عالی ترین کیفیت در بین ساعت های مچی بوده است. نسل های زیادی از خلبانان از ساعت های با دوام این شرکت استفاده کرده اند.

چه در زمین و چه در هوا، برایتلینگ یکی از اولین انتخاب های طرفداران ساعت های کرنوگراف در دنیا بوده است. این کمپانی مستقل در سال 1884 تاسیس شد و تاکنون یکی از موفق ترین برندهای سوییسی ساعت مچی در جهان بوده است.

کارایی و دقت بالای ساعت برایتلینگ

دقیق، بادوام و کاریزماتیک. اینها صفاتی هستند که برازنده ساعت های برایتلینگ می باشند. کمپانی برایتلینگ همواره مفتخر بوده است که ساعت هایی با عالی ترین کیفیت در دنیا را تولید می نماید.

با توجه به اینکه بازیگران، ورزشکاران و خلبانان از طرفداران برایتلینگ محسوب می شوند، برند این شرکت بسیار از دید عموم معتبر است و ارزش بالایی دارد. لوگوی این شرکت که دارای بال نیز هست، به صورت مستقیمی آن را با صنعت هوانوردی مرتبط کرده است.

برایتلینگ درست پس از ساخت اولین هواپیما در جهان تاسیس شد. آقای لئون برایتلینگ موسس این شرکت است که در سال 1884 کارگاه ساعت سازی خود را شهر Jura Mountains سوئیس ایجاد کرد.

لئون همانند بسیاری از هم نسلان خود عاشق سرعت و مسابقه بود، بنابراین زمان زیادی از فعالیت خود در کارگاه را صرف ساخت بهترین کرونومتر می کرد.

از این رو برایتلینگ تخصص ویژه ای در ساخت کرنوگراف های دقیقی داشت که قادر به اندازه گیری دقیق زمان در مقیاس های کوچک بود. در سال 1923 برایتلینگ توانست ساعت مچی کرنوگرافی با یک دکمه برای شروع کار کرنومتر تولید کند.

یک سال بعد نیز او دست به ساخت ساعت کرنوگرافی زد که دارای دکمه دیگری با قابلیت ریست کردن کرنومتر بود. از این رو او توانست اولین ساعت های مدرن کرنوگراف امروزی را بسازد.

آسمان محدوده کار باریتلینگ نبود

برایتلینگ توانست با ترکیب سنت و مدرنیته یک شرکت خانوادگی را به یکی از مهمترین شرکتهای ساعت مچی دنیا تبدیل کند. برایتلینگ با مدیریت پسر ارشد لئون یعنی ویلی برایتلینگ آسمان را هدف گرفت.

این شرکت توانست در سال 1936 قراردادی با نیروی هوایی انگلیس و آمریکا بسته تا ساعت های کرنوگراف خود را به فروش برساند. ساعت مچی مدل کرنومات برایتلینگ که در سال 1947 عرضه شد، موفقیت این شرکت را دو چندان کرد و این مدل مورد توجه بسیاری از خلبانان در جهان قرار گرفت.

مدل نویتایمر (Navitimer) این شرکت با بهره گیری از قاب چرخنده خود ویژگی های زیادی را به ساعت مچی افزود که خلبانان می توانستند با استفاده از آن به انجام محاسبات ریاضی بپردازند. زمان، سرعت، مسافت و مصرف سوخت پارامترهایی بودند که خلبانان می تواستند با استفاده از این ساعت به کنترل و مدیریت آن بپردازند و از این رو این ساعت ها، یک ابزار بی نظیر برای آنها به شمار می آمد.

اما مدل نویتایمر صرفا مورد توجه خلبانان قرار نگرفت. در سال 1962 مدل Cosmonaute این ساعت برای Scott Carpenter، فضانورد معرف ساخته شد و از آن در پروژه مرکوری و در خارج از جو زمین مورد استفاده قرار گرفت.

ساعت مچی برایتلینگ
ساعت مچی برایتلینگ

آقای Scott Carpenter مدل خاصی از نویتایمر را به برایتلینگ سفارش داد که به صورت 24 ساعته باشد تا او بتواند در طول ماموریت خود روز را از شب تشخیص دهد. برایتلینگ محدود به آسمان نشد و پا را فراتر از آن گذاشت. اینجاد بود که ساعت های براتلینگ در حال هرچه نزدیک شدن به ستاره ها شد.

کرونوماتیک، یک انقلاب در تولید ساعت مچی

در سال 1960 و با توجه به نیاز مشتریان، برایتلینگ شروع به کار در پروژه ای تحت عنوان Project 99 کرد. این پروژه 9 سال بعد به نتیجه رسید و در طی آن اولین ساعت کرنوگراف با موتور اتوماتیک ساخته شد. این ساعت با نام کرنوماتیک (Chronomatic) به صورت همزمان در شهرهای نیویورک، ژنو، هنگ کنگ و بیروت معرفی و موجب ایجاد شگفتی عظیمی در مردم تمام جهان شد.

گستره ساعت کرنوماتیک شامل چندین کالیبر می شد: کالیبر 11، کالیبر 12، کالیبر 14 و کالیبر 15. برایتلینگ این موتور را در سایر مدل های جدید از جمله Co-Pilot Automatic، Chronomat Automatic و Automatic Navitimer نصب نمود. در پی این موفقیت ها برایتلینگ به سلطان ساعت های کرنوگراف تبدیل شد.

برایتلینگ با مدیریت جدید ارنست اشنایدر

حتی شرکت های بزرگی مانند برایتلینگ نیز تنواستند در بحران ساعت های مچی کوارتز در آن سال ها دوام بیاورند و از این رو این شرکت مجبور به تعلیلی در سال 1979 شد.

یک سال پس از آن ارنست اشنایدر که یک خلبان آماتور اما علاقه مند به ساعت مچی بود به کمک این شرکت آمد. او حق تجاری این شرکت را کسب نمود و آن را به شهر Grenchen منتقل کرد.

تحت هدایت او برایتلینگ توانست بحران را پشت سر بگذراند و پس از سال ها توانست مدل جدید کرنومات را در سال 1984 به عرضه برساند. این ساعت به خاطر طراحی بسیار خیره کننده خود توانست فروش خوبی داشته باشد.

در سال 1995 برایتلینگ مجددا از خلاقیت خود بهره گرفت و ساعت مچی الکترونیکی مجهز به تشخیص فرکانس دوگانه را تولید نمود که در موارد اضطراری بسیار کارامد بود. در سال 2000 نیز تمام ساعت های این شرکت موفق به کسب گواهینامه COSC شدند که بیانگر دقت و دوام بسیار بالای موتور ساعت است. در سال 2009 نیز برایتلینگ کرنوگراف با کایبر B01 را تولید نمود که از موفقیت های بزرگ این شرکت به شمار می رود.

امروزه ساعت های مچی برایتلینگ مجهز به موتورهای بسیار دقیقی هستند که نشانگر مهارت بالای تولید کنندگان آن است. این شرکت یکی از معدود شرکت های مستقل تولید ساعت مچی در سوییس به شمار می رود و به خاطر کیفیت بسیار بالا و زیبایی خیره کننده محصولات خودف طرفداران زیادی در جهان دارد.

حقایقی درباره برایتلینگ:

برایتلینگ یکی از معدود کمپانی های مستقل ساعت مچی در بین شرکت های موفق واقع در سوییس است.

مدل های Chronomat و Navitimer از مشهورترین مدل های این شرکت به شمار می آیند.

جدیدترین مدل های برایتلینگ دارای گواهینامه COSC هستند که نماد بیانگر کیفیت بسیار بالای موتورهای آن است.

تیم هوایی برایتلینگ دومین تیم بزرگ نمایش های هوایی در اروپاست.

لوگوی کمپانی ساعت سازی برایتلینگ

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *