0

چرا در عکس ها عقربه ساعت 10:11 تنظیم است

چرا در عکس ها عقربه ساعت 10:11 تنظیم است

در این مقاله قصد داریم تا دلیل این که چرا بنر تبلیغاتی اکثر ساعت هایی که روی بیلبوردهای شهری, روی جلد مجلات و در تبلیغات های تصویری نمایش داده می شود روی ساعت مچی 10:11 تنظیم شده و اگر تاریخ نیز در آن ساعت نمایش داده شود روز هشتم یا نهم برای آن انتخاب می شود.

دلیل انتخاب ساعت 10 و 11 دقیقه که شروع کننده این حرکت نیز کشور سوئیس و کمپانی های ساعت سازی آن می باشند به جنگ جهانی دوم بر می گردد.

در تاریخ 8 می 1945 (اردیبهشت سال 1324) ارتش آلمان نازی با قبول شکست در این تاریخ و با اعلام رسمی پیروزی متفقین به رهبری کشورهای آمریکا, انگلیس و فرانسه به ساعت ده و یازده دقیقه جنگ جهانی پایان پذیرفت.

اما این ماجرا چرا باید روی عکس ساعت ها و عقربه آنها در عکس های تبلیغاتی تاثیر بگذارد; از آن جایی که کشور سوئیس خود را به عنوان یک کشور صلح طلب که به دور از هر گونه هیاهوی سیاسی و جنگ طلبانه نشان داده است کمپانی های ساعت سازی این کشور از این ساعت (ساعت دقیق پایان جنگ جهانی دوم) به عنوان نماد صلح طلبی و آسایش جهانی استفاده می کنند و این نماد برای آنها همیشه یادآور صلح و دوستی خواهد بود.

از آنجایی که سوئیس بزرگترین مرکز ساخت ساعت لوکس (با وجود شرکت های بزرگی همچون کمپانی ساخت ساعت رولکس, پتک فیلیپ و…) در جهان می باشد این حرکت آنها تبدیل به یک حرکت جهانی گردید و دیگر سازندگان ساعت در سراسر جهان نیز از این قاعده در عکس های خود استفاده کردند.

اما چرا تاریخ اکثر ساعت ها نیز روی عدد 8 یا 9 تنظیم می شود; این عدد نیز برای سوئیسی های صلح طلب همان روز طلایی (پایان جنگ و آغاز صلح) می باشد و این عدد نیز از این جهت برای سوئیسی ها و سازندگان ساعت ارزشمند تلقی می شود البته برخی دیگر نیز عقیده دارند این صلح در 9 می 1945 اتفاق افتاده و برخی از عقربه ها نیز روی 9 تنظیم می شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *