0

معرفی شرکت ریچموند (Richemont)

معرفی شرکت ریچموند (Richemont)

ریچموند (COMPAGNIE FINANCIERE RICHEMONT SA) یک شرکت کالاهای لوکس سوئیسی می باشد و در سال 1988 میلادی توسط تاجر اهل آفریقای جنوبی یوهان روپرت تاسیس شده و اکنون زیر مجموع های فراوانی دارد و از بزرگترین شرکت های کالاهای لوکس می باشد.

این شرکت به واسطه زیرشاخه های مختلف خود، تولید کننده ی طرح های مختلف و توزیع محصولاتی از قبیل جواهرات، ساعت مچی، محصولات چرم، نوشتن ابزار، سلاح گرم، لباس و لوازم جانبی می باشد. سهام شرکت ریچموند به طور عمومی به عنوان CFR در شش ارز سوئیس همچنین بورس اوراق بهادار JSE معامله شده است.

برندهایی که RICHEMoNT آنها را در اختیار دارد شامل; A. Lange & Söhne, Azzedine Alaïa Baume & Mercier, Cartier, Chloé, Dunhill, IWC Schaffhausen, Giampiero Bodino, Jaeger-LeCoultre, Lancel, Montblanc, Officine Panerai, Piaget, Peter Millar, Purdey, Roger Dubuis, Shanghai Tang, Vacheron Constantin, and Van Cleef & Arpels هستند که هر یک از این برندها جزء شناخته شده ترین ها در تجارت خود  می باشند.

این کمپانی با فعالیت های اقتصادی فراوان و جذب بهترین برندهای محصولاتی مانند ساعت لوکس به عنوان زیر مجموعه از نوامبر سال 2012 جزء بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری سهامی عام سوئیس شناخته شده قرار گرفته است و  از سال 2014، RICHEMONT دومین شرکت کالاهای لوکس در جهان پس از شرکت LVMH می باشد.

شرکت های تابع کمپانی ریچموند
شرکت های تابع کمپانی ریچموند

مختصر از پیشرفت و تاریخچه ریچموند

یوهان روپرت کمپانی Compagnie Financiere RICHEMONT SA را در سال 1988 در شرایطی تاسیس کرد که از دارایی های بین المللی گروه آموزشی ویبولیتین رامبراند (در حال حاضر Remgro) که یک شرکت مستقر در آفریقای جنوبی و تاسیس شده در سال 1940  توسط پدرش دکتر آنتون روپرت بود روی برگرداند. گروه رامبراند همراه با گروه بین المللی Rothmans از اولین شرکت های تابعه ریچموند بودند که در عرصه تولید کالاهای لوکس فعالیت داشتند.

در ماه مارس سال 2007، شرکت ریچموند و شرکت “پولو رالف لورن” اقدام به تشکیل یک سرمایه گذاری مشترک به صورت  50/50، در بخش ساعت و جواهر آلات کمپانی SÀRL کردند که در پیشرفت این کمپانی نقش پر رنگی داشت.

بعد از گذشت یک سال با توجه به سرمایه گذاری این شرکت در دخانیات اولین شکست را در اکتبر 2008، تجربه کرد و این گروه از سرمایه گذاری خود در صنعت دخانیات بی بهره ماند و مجبور به ترک این تجارت شد.

در ادامه از نوامبر سال 2012، کمپانی ریچموند ششمین شرکت بزرگ از نظر سرمایه در بازار در شاخص بازار سوئیس شد و در ادامه مسیر طلایی پیشرفت از سال 2014، RICHEMONT دومین شرکت کالاهای لوکس در جهان پس از LVMH نام گرفت.

ساعت مچی سوئیسی ریچموند لاکچری لوکس
یکی از تولیدات زیر مجموعه شرکت ریچموند

تشکیلات شرکت ریچموند

شرکت بزرگ ریچموند در سه بخش عامل سازماندهی شده فعالیت می کند که این بخش ها عبارت است از: جواهرات و اشیای قیمتی مزون، متخصصین تولید کنندگان ساعت و کسب و کارهای دیگر… در این میان “کمپانی ساخت جواهرات و ساعت کارتیر” و “ون کلیف آرپلز” مزون های جواهرات و اشیای قیمتی را تشکیل می دهند.

گروه متخصص تولید کنندگان ساعت متشکل از  A. Lange & Söhne, Baume & Mercier, IWC Schaffhausen, Jaeger-LeCoultre, Officine Panerai, Piaget, Roger Dubuis, Vacheron Constantin  و  Ralph Lauren هستند. دیگر بخش که بخش کسب و کار است نیز شامل Azzedine Alaïa, Chloé, Dunhill, Lancel, Montblanc, Peter Millar, Purdey and Shanghai Tang می شود.

مالکیت و کنترل

بزرگترین سهامدار شرکت تابع ریچموند، Compagnie Financière Rupert می باشد که یک شرکت سوئیسی و دارنده سهام کنترل این کمپانی نیز است و متعلق به یوهان روپرت می باشد. روپرت صاحب 522,000,000 سهام کلاس “B”، نماینده 9.1 درصد سهام و 50 درصد از حق رأی ریچموند می باشد. روپرت همچنین صاحب 2,836,644 سهام کلاس “A” می باشد که معادل سهام تا پایان ماه مارس سال 2015 است.

شرکت های تابعه ریچموند

شرکت های زیر به طور کامل شرکتهای تابع شرکت Compagnie FINANCIERE RICHEMONT SA هستند مگر آنکه محصولاتی خاصی از آنها ذکر شده باشد.

Lange & Söhne – ساعت مچی؛ ابداع شده در Glashütte، آلمان

Azzedine Alaïa – مد بانوان؛ مستقر در پاریس، فرانسه

Baume & Mercier – ساعت مچی؛ مستقر در ژنو، سوئیس

Cartier – جواهرات و ساعت مچی؛  مستقر در پاریس، فرانسه

Chloé- پوشاک بانوان. مستقر در پاریس، فرانسه

Dunhill – پوشاک مردانه، ساعت بند چرمی و استیل و کالاهای چرمی؛ در لندن، بریتانیا

Giampiero Bodino- جواهرات سطح بالا؛ در میلان، ایتالیا

IWC Schaffhausen- ساعت مچی؛ در Schaffhausen، سوئیس

Lancel – کالاهای چرمی ؛ مستقر در پاریس فرانسه ، تا فوریه 2014، Romestain به عنوان مدیر اجرایی اش بود.

Jaeger-LeCoultre – ساعت مچی؛ مستقر در Le Sentier، سوئیس

Montblanc – ابزار آلات نوشتن و ساعت. مستقر در هامبورگ، آلمان

Officine Panerai – ساعت مچی؛ بر اساس در فلورانس، ایتالیا

Peter Millar – پوشاک مردانه و بانوان. مستقر در Durham، NC، ایالات متحده آمریکا

Piaget – جواهرات، ساعت؛ مستقر در ژنو، سوئیس

Purdey – اسلحه، مهمات؛ در لندن، بریتانیا

Roger Dubuis – ساعت مچی؛ مستقر در ژنو، سوئیس

Shanghai Tang – مد مردانه و بانوان ؛ مستقر در هنگ کنگ

Vacheron Constantin – ساعت مچی؛ مستقر در ژنو، سوئیس

Van Cleef & Arpels – جواهرات، ساعت؛ مستقر در پاریس، فرانسه

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *