0

ساعت مچی مناسب کودکان

ساعت مچی مناسب کودکان

شاید شما نیز دوست داشته باشید به عنوان آموزش نظم و ترتیب در کارها و کامل کردن تیپ کودکان خود به آنها یک ساعت مچی هدیه بدهید.

البته این کار می تواند اثر بخش از نظر شخصیتی و زیبا از نظر بصری باشد اما چه نکاتی را در این میان باید در نظر داشته باشیم تا کودکان ما بهترین استفاده را از ساعت خود ببرند همچنین علاقه آنها به این وسیله حفظ شود زیرا ساعت مچی برای یک کودک اگر تنها قادر به نمایش زمان باشد چندان مفهومی برای آنها نخواهد داشت و شاید تحمل آن به روی دست برایشان کمی سخت باشد.

رنگ بندی و ویژگی های ساعت بچه گانه

نکته ی اولی که کودکان را به یک وسیله جذب می کند جذابیت های ویژه ای است که کودکان را ترغیب به استفاده کند, در یک ساعت مچی این جذابیت ها می تواند رنگ های شاد و تصاویر دوست داشتنی برای کودکان و… می باشد.

به همین منظور ساعت هایی که برای کودکان در نظر گرفته می شود معمولا از رنگ های شاد و روشن همراه با تصویر شخصیت های کارتونی مورد علاقه کودکان می باشد تا منهای کارایی کودکان جذب تصاویر و رنگ های این وسیله شوند.

علاوه بر جذاب بودن ساعت از نظر شکل ظاهری داشتن کارایی های از قبیل زنگ هشدار یا نور صفحه نیز می تواند ایده جالبی برای ترغیب کودکان به استفاده باشد.

نوع جنس ساعت بچه گانه

اما مسئله مهم دیگری هست که رعایت نکردن آن منتهی به بی توجهی کودکان به ساعت خواهد شد و از این وسیله دوری خواهند کرد و آن راحتی ساعت بچه گانه در هنگام استفاده است, از این رو سعی بر آن داشته باشید که برای کودکان خود از انتخاب ساعت های تماما فلزی یا ساعت بند چرمی کلاسیک پرهیز کنید و به جای این موارد از ساعت های سبک با جنس لاستیک نرم استفاده کنید تا کودکان شما در هنگام استفاده ساعت هیچ نوع احساس بدی نسب به دست بند آن نداشته باشند.

در این بخش یک نکته دیگر هم هست که بایستی به آن توجه داشت; ساعت مورد استفاده کودکان همیشه در معرض آب و ضربه می باشد پس به جهت سالم ماندن ساعت مچی طی چند سال می بایست که ساعت مچی آن ها ضد آب و تا حتی آنتی شوک نیز باشد.

عادت دادن کودکان به نگاه به ساعت

همه به این نکته واقف هستند که بچه ها رفتار خود را از پدر و مادر و نزدیکان الگو برداری می کنند پس بهتر است زمانی که در تیررس نگاه کودکان خود هستید به جای این که برای دانستن ساعت صفحه موبایل خود را روشن کنید به ساعتی که روی مچ شما بسته شده نگاه کنید تا کودکانتان نیز همین رفتار را آموزش ببینند.

در انتها توجه داشته باشید ساعت کودکانی که توانایی خواندن ساعت را دارند همیشه تنظیم نگه دارید!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *