0

ساعت مچی چوبی

ساعت مچی چوبی

از سپیده دم تاریخ بشریت، انسان ها همواره به دنبال راهی برای دانستن و تعقیب زمان بودند. از آن زمان که اختراع ساعت آفتابی تا به امروز این تکنولوزی پیشرفت های زیادی داشته است. امروزه بسیاری از مردم برای محاسبه و دانستن زمان از انواع مختلف ساعت مچی استفاده می کنند.

در حالی که بسیاری از ساعت های امروزی از فلز و پلاستیک ساخته شده اند، نوع جدیدی از ساعت نیز در حال ظهور است که به شکل زیبایی از چوب طراحی و درست شده است.

برای بسیاری از کسانی که شعار ارتباط با طبیعت را سرلوحه زندگی خود قرار می دهند، این نوع ساعت ها بسیار جذاب خواهد بود. در مقابل بسیاری از افراد که استفاده از چوب در ساعت را امری غیر عادی تلقی می کنند، نیز این ساعت های چوبی را بسیار زیبا و رو به مد می دانند.

این ساعت های مچی چوبی حتی برای کسانی که به دیدن فلز و یا ساعت بند پلاستیکی در ساعت لوکس عادت کرده اند نیز، محصول نواورانه ای خواهد بود و توجه آن ها را به خود جلب میکند. همچنین به خاطر استفاده از چوب و ماهیت خاص چوب، هیچ یک از دو ساعت طراحی شده کاملا مشابه یکدیگر نخواهد بود و هر ساعت به مثابه یک محصول خاص و یونیک در نظر گرفته می شود.

این ویژگی وجه اصلی تمایز این ساعت ها با ساعت های معمولیست که در تعداد بسیار زیاد و به شکل اتوماتیک تولید می شوند.

ساعت های مچی چوبی علاوه بر اینکه بسیار زیبا و خاص هستند، مقرون به صرفه و مناسب برای حفظ طبیعت نیز می باشند. در دنیای امروز بسیاری از افراد نگران پایداری اکوسیستم زمین هستند. یکی از مسائل مهم در تولید ساعت های مچی چوبی استفاده از منابع طبیعی می باشد.

بسیاری از شرکت های تولید کننده ساعت های چوبی، چوب مورد استفاده برای تولید را از درخت های کاشته شده توسط خودشان تامین می کنند. در نتیجه خرید ساعت مچی های شیک، حس خوبی از بابت حفط پایداری طبیعت، به انسان می دهد.

یکی از مزیت های استفاده از ساعت مچی های چوبی، طراحی بسیار سبک آنهاست. چوب به خاطر ماهیتش یکی از سبک ترین و بادوام ترین مواد موجود در طبیعت می باشد.

به همین دلیل کسانی که از ساعت های چوبی استفاده می کنند، به نسبت کسانی که ساعت های فلزی در دست می کنند، احساس راحتی بیشتری دارند.

نکته دیگر درباره ساعت مچی های چوبی مقاومت آنها در برابر تغییرات محیطی و دماییست.

این ساعت ها در برابر رطوبت مقاوم هستند و مانند ساعت مچی های فلزی زنگ نمیزند و همچنین اکسید نیز نمی شوند.

چوب یکی از پویا ترین مواد موجود در طبیعت می باشد و افرادی که سالها از ساعت های چوبی در دستانشان استفاده می کنند متوجه تکامل رنگ آنها می گردند. بر خلاف ساعت های فلزی که در طی سالیان دچار افت کیفیت در رنگ و کیفیت میشوند، ساعت مچی های چوبی سال به سال بهتر می شوند.

چربی طبیعی موجود بر روی پوست انسان موجب می شود که رنگ چوب در طی سالیان دچار تحول گردد و رنگ خاص و یونیک خود را به دست بیاورد. این مسئله عامل دیگریست که هر ساعت چوبی، رنگ خاص خود را در طی سالیان به دست می آورد.

ساعت مچی تنها وسیله ای برای اندازه گیری زمان نمی باشد، بلکه به وسیله آن می توان به شخصیت آن شخص نیز پی برد. افرادی که از ساعت های چوبی استفاده می کنند، در ارتباط با طبیعت هستند و سلیقه بسیار خاصی در انتخاب هایشان دارند.

اشخاصی که به دنبال تهیه یک ساعت مچی جدید هستند، می بایست به مزیت های فراوان ساعت مچی های چوبی توجه داشته باشند.

این ساعت مچی ها نه تنها مقرون به صرفه، حافظ محیط زیست و بسیار مفید هستند، بلکه یک اثر هنری فوقالعاده و شخصی شده توسط سازنده و استفاده کننده آن ساعت می باشند.
در ادامه به معرفی بهترین ساعت مچی های چوبی که توسط کمپانی های معتبر طراحی و ساخته شده اند می پردازیم.

ساعت مچی چوبی

1. ساعت مچی های چوبی WeWood

شرکت ویوود توسط دو کارآفرین ایتالیایی خوش فکر تاسیس شد که ساعت های خود را با استفاده از ضایعات چوب تولید می کنند. نکته قابل توجه درباره این شرکت، کاشت یک درخت به ازای تولید هر ساعت توسط آنهاست.

2. ساعت مچی های چوبی Jord

شرکت آمریکایی جورد سازنده ساعت های چوبی بسیار لوکس و زیبا می باشد که در کنار طراحی پیچیده، مواد بسیار با کیفیت و پروسه تولید سازگار با محیط زیست جز یکی از سازندگان تراز اول در این صنعت به شمار می رود. ساعت های شیک این شرکت مناسب برای مدیران و طرفداران حفظ منابع طبیعی می باشد.

3. ساعت مچی های چوبی The Garwood

استفاده از مواد طبیعی همچون چوب صندل اندونزیایی، چوب افرای آمریکایی و کریستال کوارتز این برند آمریکایی را به یکی از لوکس ترین برندهای این صنعت تبدیل کرده است. تمامی مدل های این شرکت از زیبایی مینیمالی برخوردارند که همین امر موجب شده این مدل ها مناسب برای هم خانم ها و هم آقایان باشد.

4. ساعت مچی های چوبی Cocuzzi

ساعت مچی های چوبی کوکوزی توسط طراحان ایتالیایی ساخته می شوند. بند این ساعت از تکه های چوبی ساخته شده است و زیر آزمایش هایی قرار میگیرد که در صنعت زیردریایی ها استفاده میشود تا صد در صد محصول نهایی مقاوم در برابر آب باشد.

در نهایت این بند ها پولیش می شوند تا رنگ طبیعی خود را جلوه نمایند. این کار موجب زیبایی بسیار فراوان برای این ساعت مچی ها می گردد.

ساعت مچی چوبی

5. ساعت مچی های چوبی Nixon

ساعت مچی های شرکت نیکسون الهام گرفته از سادگی و صافی لوازم خانگی دهه 90 درسته شده است. این ساعت ها از چوب بامبو و درخت الوار ساخته شده اند و از قفل های کلیپسی خاصی استفاده می کنند تا نهایت راحتی را برای شخص به ارمغان بیاورند.

6. ساعت مچی های چوبی Valerii

برخلاف سایر برندهای این صنعت، آقای والری دنویچ ساعت ساز اکراینی از تکنیک خاصی استفاده می کند. او در موتور ساعت نیز از قطعات چوبی استفاده می کند. هر قطعه به صورت بسیار ظریفی ساخته شده و ساخت هر یکی از این قطعات ممکن است روزها به طول بیانجامد.

7. ساعت مچی های چوبی Bewell

تخصص و مهارت شرکت بیول ساخت ساعت مچی های چوبی بسیار نفیس و زیباییسن که توسط مهندسان چیره دست این شرکت طراحی و ساخته می شوند. این شرکت از مواد اولیه بسیار با کیفیتی استفاده می کند و دلپذیری و ساعت بند استیل مردانه محصول نهایی یاداور ساعت رولکس اویستر می باشد.

ساعت مچی چوبی

8. ساعت مچی های چوبی Tense

شرکت تنس یکی از اولین شرکت هایی بود که اقدام به ساخت ساعت مچی های چوبی در تنوع بسیار فراوان کرد. این شرکت همچنان به دلیل تنوع بسیار زیاد یکس از شرکت های محبوب مشتریان در خرید ساعت های چوبی می باشد.

انواع ساعت ها از کلاسیک تا مدرن، مینیمال تا پیچیده، همگی در این کمپانی وجود دارند و برای هر سلیقه ای می توان ساعت بسیار زیبایی انتخاب کرد.

9. ساعت مچی های چوبی Jesús 4lonso

ساعت مچی های این مجموعه توسط آقای ژوزه آلونسو مکزیکی طراحی گردیده اند. طراحی این ساعت بسیار ظریف بوده و ترکیبی از چوب های صاف و صیقل شده با لبه های تیز می باشد. نتیجه این طراحی، ساعتی مینیمال بوده که مناسب هم خانمها و هم آقایان می باشد.

10. ساعت مچی های چوبی Groovemade

ساعت مچی های این شرکت با همکاری استفان آندرن ساخته شده است. در ساخت این ساعت ها از چوب های سخت آمریکایی استفاده شده و در نتیجه یک محصول کاملا طبیعی به دست مشتری می رسد.

11. ساعت مچی های چوبی Studio Lebdev Stubus

در ساخت ساعت مچی های این شرکت روسی از چوب در بدنه اصلی ساعت و چرم طبیعی در بند آن استفاده شده است. در نتیجه محصول نهایی بسیار سبک و ضد آب بوده و ترکیب تکنولوژی با عناصر طبیعی در آن نمود خاصی دارد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *