0

انگشتر عقیق مردانه چه خاصیتی دارد

انگشتر عقیق مردانه چه خاصیتی دارد

آیا تا به حال شده است که به این فکر کنید که انگشتر عقیق مردانه چه خاصیتی دارد؟ در این مطلب به خواص انگشتر عقیق مردانه و زنانه بصورت کامل اشاره می کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

از زمان های قدیم مردم براین باور بودند که نگین عقیق مقدس است و آن را از خود دور نمی کردند و معتقد بودند که حامی آن ها در برابر بلایا و حوادث به ویژه در جنگ ها می باشد. از دیگر خواص عقیق آرامش و شادابی، برطرف شدن ناراحتی های روحی و دور کردن انرژی های منفی را می توان نام برد.

انواع زیادی از سنگ عقیق وجود دارد مانند: عقیق قرمز، عقیق آتشین، عقیق سبز، عقیق خزه ای. همه این انواع مختلف سنگ های عقیق از نظر طبیعت، سلامت بخشی و تثبیت کننده برای سلامت انسان دارای خواص مشابه هستند. امروزه، انگشتر عقیق مردانه را می توان یکی از محبوب ترین جواهرات در بین آقایان دانست. در ادامه به مهمترین اثرات درمانی استفاده از انگشتر مردانه عقیق اشاره می کنیم.

۱. فواید معنوی انگشترهای عقیق

۱-۱. رشد و ثبات

مواقعی وجود دارد که مردم احساس ناراحتی می کنند اما هنوز مجبورند کار را ادامه دهند و تصمیمات مهم بگیرند. تابش فرکانس کمتر از سایر سنگ های قیمتی موجود در انگشتر عقیق که از خانواده کوارتز است، به ایجاد ثبات در تعادل روانی کمک می کند و بنابراین مغز را قادر به عملکرد عادی می کند.

انگشتر عقیق مردانه و زنانه، بهترین گزینه برای روابط اجتماعی موفق یا پایدار یا زندگی تجاری است (مانند انگشتر زیرکن). سنگ عقیق به افراد کمک می کند تا راحت تر با محیط های جدید و مردم را سازگار شوند. انگشتر عقیق باعث می شود تا از شر افکار منفی خلاص شوید، تا ذهن، روح و جسم شما با هم هماهنگ شود.

۲-۱. تسکین استرس

اگر از استرس یا اضطراب شدید رنج می برید (مانند انگشتر مروارید)، با داشتن خواص تسکین دهنده استرس، انگشتر عقیق دقیقاً همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید. سنگ عقیق به تدریج سطح استرس شما را کاهش می دهد، دفعه بعد که سخت تلاش می کنید در یک بازه زمانی کوتاه قبل از رسیدن ضرب العجل به کار خود بپردازید، غلبه بر اضطراب مانند گذشته دشوار نخواهد بود. استفاده از انگشتر عقیق به طور مداوم شما را در وضعیت روحی آرام و آرام تری در زندگی روزمره نگه می دارد.

۳-۱. افزایش اعتماد به نفس

ممکن است معاشرت و یا حتی برقراری ارتباط با غریبه ها برای افرادی با شخصیتی درون گرا خیلی دشوار باشد. این ناامنی ها بزرگترین دشمنان درونگرا برای شکست، برای کیفیت بالای زندگی اجتماعی هستند.

روش های مدیتیشن، به خصوص با کریستال عقیق توری آبی، مهارت های ارتباطی شما را تقویت می کند، دادن پیام های قوی و مثبت به افرادی که به خوبی نمی شناسید وقتی قدرت آرامش بخشی سنگ عقیق در کنار شما است، راحت تر است. و باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.

۲. مزایای جسمی و روحی انگشتر عقیق

خواص درمانی جسمی سنگ های معدنی عقیق (مانند سنگ چشم ببر) برای دستگاه گوارش مفید است. فواید آن می تواند به قلب و سیستم گردش خون نیز تسری یابد. سنگ عقیق با کلسدونی متحد شده قلب را تقویت می کند تا گردش خون را تسهیل کند.

۱-۲. مزایای سلامتی

سنگ عقیق برای بیماری هایی مانند بی خوابی، اختلالات پوستی مفید است. عقیق سیستم لنفاوی و لوزالمعده را پاک می کند. رگ های خونی را تقویت می کند. سنگ عقیق حافظه سلولی را در مورد احساسات یا شرایطی که در اوایل زندگی خود تجربه کرده اید پشتیبانی و ایجاد می کند.

علاوه بر این، عقیق به تجزیه و تحلیل خود در درک بیماری ها یا اختلالات پنهان کمک می کند. سنگ عقیق می تواند به کاهش تب و علائم صرع کمک کند.

خواص انگشتر عقیق مردانه

۳. انواع انگشتر عقیق

از دیگر خاصیت انگشتر عقیق مردانه این است که وقتی دستپاچه و سر درگم هستید، شما را به حالت عادی بر می گرداند و برای تعالی، شادابی و آرامش روح و همچنین بر طرف شدن غم و غصه و ناراحتی های روحی بسیار موثر است. علاوه بر این خصوصیات انگشتر عقیق، انواع مختلف سنگ عقیق با ویژگی های مختلف وجود دارند. نگاهی دقیق به این ویژگی های جداگانه به شما کمک می کند تا بهترین ویژگی را برای شخصیت خود انتخاب کنید.

۱-۳. انگشتر عقیق خزه ای

عقیق خزه ای به عنوان یک آرام کننده، متعادل کننده و سنگ ضد التهاب و تسکین دهنده درد شناخته می شود. این مورد در معالجه بیمارانی که نیاز به تسکین درد دارند، بیشتر به دلیل مشکلات پوستی و سوختگی مورد استفاده قرار گرفته است.

۲-۳. انگشتر عقیق آتشین

بدست کردن انگشتر دارای نگین عقیق آتشین می تواند در درمان بیماری هایی مانند افسردگی یا اختلال تاثیر گذار فصلی موثر باشد. در طب چینی از عقیق آتشین برای درمان بیماری های مربوط به گرمای زیاد استفاده شده است. تصور می شود که عقیق آتشین برای تب، التهاب و آنفلوانزا مفید است.

۳-۳. انگشتر عقیق قرمز
انگشتر عقیق قرمز اراده و استقامت شما را تقویت می کند تا با سرعت برای رسیدن به هدف خود پیش بروید. اگر اخیراً روی هدفی متمرکز شده اید و می خواهید تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن انجام دهید، استفاده از انگشتر عقیق قرمز برای کار شما در شب و روز مفید است.

۴-۳. انگشتر عقیق توری آبی

سنگ عقیق توری آبی یک سنگ آرامش بخش و خنکی به همراه خط های سفید می باشد. انگشتر دارای نگین عقیق توری آبی به شما کمک می کند تا به طور واضح ارتباط برقرار کنید و کلمات و رفتارتان را با یکدیگر هماهنگ کنید تا تاثیر پایداری بر روی کسانی که در اطراف شما هستند بگذارید. این سنگ به اضطراب کمک می کند.

همانطور که قبلا ذکر شد انگشتر عقیق توری آبی اعتماد به نفس قوی ایجاد می کند. علاوه بر این، گفته شده است که اثر درمانی برای چاکرای گلو زمانی که آن را در اطراف گردن قرار می دهید، دارد.

۵-۳. انگشتر عقیق سبز
انگشتر عقیق سبز انتخاب افراد مردد است، تصمیم گیری و انعطاف پذیری ذهنی را بهبود می بخشد.

۶-۳. انگشتر عقیق بنفش
انگشتر با نگین عقیق بنفش رنگ به شما کمک می کند تا مثبت بمانید و انرژی خود را پایدار نگه دارید، این سنگ شما را تشویق می کند که بهترین کار خود را تا پایان انجام دهید. عقیق بنفش را می توان سنگ ماندگاری نامید.

۷-۳. انگشتر عقیق صورتی
گفته می شود که عقیق صورتی با چاکرای قلب ارتباط دارد و به طور متداول برای بهبود مشکلات قلب در پزشکی یونان باستان استفاده میشده.

۸-۳. انگشتر عقیق آبی
انگشتر عقیق آبی در طول مکالمات روزانه شما را آرام نگه می دارد (مانند انگشتر اونیکس)، جذاب ترین ویژگی آن برقراری ارتباط صاف و هموار است.

۹-۳. انگشتر عقیق شجر

انگشتر عقیق شجر با اشکالی درختیِ درون خود به شما کمک می کند تا بر روی صداقت و تمامیت خود زمانی که شما در شرایط طاقت فرسا قرار گرفتید، ثابت قدم باقی بمانید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *