0

سنگ رودوکروزیت چیست؟ خواص سنگ رودوکروزیت

سنگ رودوکروزیت چیست؟ خواص سنگ رودوکروزیت

سنگ رودوکروزیت چیست؟ (Rhodochrosite)

رودوکروزیت یک نوع منگنز کربنات است. نام سنگ رودوکروزیت از کلمه یونانی Rhodon به معنی قرمز و Chroma به معنی رنگ گرفته شده است. رودوکروزیت یک ماده معدنی اشباع است. با بازگشت به قرن سیزدهم این سنگ تقریباً افسانه ای محسوب می شد. آرژانتین از قرن سیزدهم از زمانیکه اینکاها در معادن نقره کار می‌کردند و تکه جواهرات زیبا را با سنگ می ساختند منبع کلیدی برای سنگ رودوکروزیت محسوب می شود. ایالت San Luis در مرکز آرژانتین دارای معادن قدیمی می باشد و سنگ رودوکروزیت در آنجا به نام Inca Rose است. در دهه ۱۹۳۰ ریزدانه های نواری فوق العاده رودوکروزیت به یک سنگ محبوب تبدیل شد که برای حکاکی مجسمه ها مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه هم برای حکاکی بر روی گلدان ها و جعبه ها مورد استفاده قرار می گرفت و دانه های گردنبند و یا دیگر انواع جواهرات را می ساختند. اگرچه رودوکروزیت شکننده است ، معمولاً به عنوان تکه جواهرات برای استفاده روزانه مورد استفاده قرار نمی گیرد. جواهر سنگ های با کیفیت فقط برای جمع آورندگان تراش داده می شود. جمع کننده های اکثر اشکال استالاستیک لوله‌ای رودوکروزیت به صورت متقاطع بریده شده است و به طور واضح رگه های زیبایی را درون سنگ نشان می دهد. رودوکروزیت به طور مصنوعی تولید یا به طور تقلبی ساخته نمی شوند.

خواص سنگ رودوکروزیت

خواص سنگ رودوکروزیت

رودوکروزیت دارای خواص درمانی بسیاری است. گفته شده است که رودوکروزیت استرس، اضطراب، نگرش منفی نسبت به خود و احساسات دردناک از گذشته را کاهش می دهد.
رودوکروزیت فعالیت، مهربانی و درک کردن را تحریک می‌کند و به تصویر احساسات نیز کمک کرده و همیشه به خاطر درمان اختلالات ریوی و مشکلات گوارشی شناخته شده است. رودوکروزیت یک سنگی است که همسازی کلی را بالا میبرد.

سنگ راف رودوکروزیت

رودوکروزیت رنگ صورتی اش را از منگنز به دست می آورد. رودوکروزیت معمولاً یک سنگ صورتی براق و روشن است اما می تواند سایه های متفاوتی از رنگ صورتی، قرمز، نارنجی و صورتی کمرنگ از خود به نمایش بگذارد.

رگه‌های باریکی درون سنگ قابل مشاهده است و ممکن است منحنی و کمی منحرف شده باشد این رنگ ها می تواند قرمز صورتی و یا صورتی و سفید باشند. تناوبات شیمیایی رودوکروزیت را به مشکی و قهوه ای مایل به خرمایی تبدیل کرده است. رودوکروزیت دارای درخشش مرواریدی شیشه ای است و میزان سختی آن ۴ می باشد. رودوکروزیت اغلب در جاهایی که منگنز ،مس، نقره و سرب وجود دارد و غالباً در رگه های معدنی گرمابی وجود دارند، یافت می شوند. مواد معدنی مرتبط شامل کلسیت، آنکریت، آلاباندیت، رودونیت بِمِنیت، فلوریت، منگنیت کوارتز، گالنا، پیریت و کالکوپیریت می‌باشد. رودوکروزیت از رودونیت، یکی دیگر از موادمعدنی مشابه منگنز صورتی با سختی نامرغوب، همچنین پوسته قهوه‌ای یا سیاه که در اثر قرار گرفتن در معرض هوا گسترش پیدا میکند متمایز می شود.

سنگ رودوکروزیت چیست؟ (Rhodochrosite)

معدن رودوکروزیت

امروزه منابع اولیه رودوکروزیت در آمریکاست. اگرچه برخی از با کیفیت ترین رودوکروزیت ها از غاری در آرژانتین که دارای استالاستیک و استالاگمیت رودوکروزیت می باشد استخراج می شود. رودوکروزیت های قرمز شفاف و پر رنگ می توانند در معدن واقع در آلمای کلورادو یافت شوند. رودوکروزیت های عالی قرمز و صورتی در کوه سنت هیلیر واقع در ایالت کبک در کشور کانادا یافت می‌شوند و انواع شفاف و رگه دار رودوکروزیت در استان شمالی Cape در آفریقای جنوبی یافت می شوند. دیگر معادن ها در Capaillitas در نزدیکی Andalaga شمال غربی آرژانتین ، پاجوکا ، هیدالگو در جنوب مکزیک ، لینوپولیس در Minas Gerais در جنوب شرقی برزیل واقع شده است. رودوکروزیت در مناطق مختلف در اطراف آلمان رومانی فرانسه اسپانیا و انگلیس آن یافت می شود. رودوکروزیت در ایالات متحده آمریکا ، در Cripple Creek کلورادو و همچنین مناطق مختلف اطراف کالیفرنیا ، اورگن ، نیوجرسی یافت می شوند.

سنگ رودوکروزیت

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *