0

سنگ کهربا چیست؟ خواص سنگ کهربا

سنگ کهربا چیست؟ خواص سنگ کهربا

سنگ کهربا چیست؟ (Amber)

سنگ کهربا یک کریستال معروفی است و به راحتی شناخته می‌شود و بسیاری از مردم آگاهی دارند که از طریق استحکام کاری رزین از یک درخت کاج باستانی شکل گرفته است. کهربا در انواع رنگ ها شکل می گیرد، رنگ های رایج آن نارنجی و قهوه‌ای پر رنگ می باشد. این سنگ دارای مفاهیمی از جمله گرمی، استحکام، زمینی و ارتباط قدرتمند با جهان طبیعی اعم از مواد معدنی و گیاهی دارد.

سنگ کهربا چیست؟ (Amber)

تاریخچه سنگ کهربا

کهربا هزاران سال نقش مهمی را در تاریخچه بشر بازی کرده است. کهربا به لحاظ قیاسی نادر بوده که توسط خطوط ساحلی مشخص از بین رفته است. علاوه بر نادر بودن کهربا به علت دیگر خواصش توسط انسان های نخستین با ارزش قلمداد می شده است. کهربا در هنگام لمس کردن بسیار گرم به نظر می‌رسد و به لحاظ وزن سبک است، به راحتی کنده کاری شده و به آسانی مشتعل می شود. کهربا زمانی که ساییده می شود به لحاظ الکتریکی شارژ می شود و خیلی زود به علت خواص بیشمارش از جمله خواص درمانی ، قدرت دارویی و جادویی اش توسط انسانهای نخستین شناخته شد. کهربا در واقع یک سنگ دلربا است اگر چه به لحاظ فنی اصلاً کریستال محسوب نمی شود. کهربا به طور مستقیم از شیره زنده درختان از طریق تحمل نور خورشید و هوا شکل می‌گیرد و همچنین انرژی های این سنگ به طور غیر معمول و به طرز چشمگیری پافشاری می کند و می توانند بسیار آرامش بخش باشند. مسیر های تجاری ماقبل تاریخ اغلب توسط کهربا تعریف شده است و همچنین طلای شمال نیز نامیده می‌شود.

در دوران باستان کهربا به درختان کاج و خورشید متصل بود. زمانی که کهربا گرم می شود بویی را از کاج به یاد می‌آورد و به احتمال زیاد از گونه های در حال انقراض درخت ناشی می شود. کهربا در میان یونانیان باستان به عنوان الکترون که به معنی انرژی خورشیدی می باشد شناخته شده است. همچنین بدون شک کهربا بخاطر رنگ زرد و گرمش و توانایی در جذب مواد به خودش مانند یک آهنربا، معروف شده است.

کهربا ترکیبی از میکروکربن است که مخلوطی از مواد گیاهی رزین و روغن بخار شدنی می باشد. عملکرد رزین در درون درخت محافظت و بهبودی است.

صمغ، مانند ماده ای است که بیرون می‌آید تا مناطقی از درخت را که عفونت قارچ و حشرات در آن ممکن است قرار گرفته شده باشد مانند شاخه آسیب دیده یا شکسته شده را بپوشاند. به راحتی می‌توان پیوند ایجاد شده توسط انسان های نخستین با خواص رزین در رابطه با بیماری های بشر را مشاهده کرد.

کهربا


معنی کهربا

کهربا در طول زمان به عنوان قطره ای از خورشید، طلای دریا، عسل سفت شده، اشک خدایان به تصویر کشیده شده است. کهربا مدتی است که به عنوان طلسم برای محافظت در نظر گرفته می شد و هنوز هم در قالب جواهرات نفیس زیبا ساخته می شوند که باعث شده که تقریبا به راحتی در بیشتر قسمت های بدن پوشیده شود. کهربا نه کریستال است نه معدنی و به خاطر محصول طبیعی بیولوژیکی اش آن را در میان دیگر جواهر سنگ ها کمیاب تر کرده است. نیروی شگفت انگیز زندگی که در کهربا تجسم یافته آن را به یک ابزار درمانی قدرتمند در هر دو مداخله درمانی فیزیکی و روحی تبدیل کرده است. برخی از مسائل روحی و احساسی که می تواند سودمند باشد با خرد باستانی ، برگشت به زندگی گذشته ، تحریک حافظه ، فعال کردن سلول های حافظه برای بهبودی ، پاکسازی ، سرنوشت تاریخی و خانوادگی و کاهش احساس غم ، خیانت و ترس پیوند خورده است.

شکل بسیاری از این سنگ ها باعث ایجاد ارتباط با اشک شده وهمین باعث شده است برای کسانی که آرزو دارند احساسات غم ،احساس افسردگی و اضطراب را درمان کند یک انتخاب طبیعی به شمار آید. به خاطر انرژی طبیعی کهربا و پیوند محکم آن با انرژی طبیعت زمین مدتهاست که با گرامی داشتن مراسمات تشییع جنازه همراه است. کهربا به طور سنتی به عنوان سنگ محافظت کننده برای کودکان شناخته شده است و اعتقاد بر این است که هنگام استفاده از کهربا به عنوان مهره در اطراف گردن در کاهش درد نوزادان مفید می باشد.

به دلایل واضح و روشن این عمل توصیه نمی‌شود اما یک تکه از کهربا می تواند به راحتی در اطراف دهان ، گوشها و چانه بچه مالش داده شود و یا میتوان برای یک لباس دوخته شود تا به همان اثرات مشابه دست یابد.

به لحاظ تاریخی کهربا با مخلوط کردن آن در خاک، پودر کردن آن به همراه عسل و روغن در تهیه اکسیر ها کاربرد فراوانی دارند. سپس این مواد برای درمان شرایطی مانند ناراحتی معده، آسم، زخم ها و عفونت ها، نقرس، روماتیسم و صرع استفاده می‌شود.

گردنبند ساخته شده با سنگ کهربا

شفابخشی روحی کهربا

به لحاظ روحی کهربا در درجه اول با شبکه های خورشیدی و مراکز انرژی ساکرال همراه است که باعث شده است یک سنگ بسیار مفید برای ترکیب کردن به هر قسمت طراحی شود تا این چاکراها را پاکسازی و فعال کنند. اگر شما به هر طریقی بخصوص روحی و عاطفی احساس ترس می کنید هیجانی را در روده خود احساس خواهید کرد. اگر بخواهیم به دنبال عفونت‌های ادراری یا اختلال تأثیرگذار در اندامهای تناسلی باشیم ، ناحیه ساکرال که بعضاً به عنوان مرکز آب یا تناسلی شناخته می شود به راحتی از حالت تعادل خارج می‌شوند. این علائم همواره در بدن ظاهر می شود و اگر ما قادر به تشخیص آن باشیم می‌توانیم اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم تا هم از اختلال تهدید شده جلوگیری کنیم و هم اثرات آن را بهبود ببخشیم. شبکه خورشیدی همچنین مکان بسیاری از بندها یا دلبستگی‌های روانی ناخواسته دیگر افراد یا عادت های مخرب و الگوهای تفکر است. پاکسازی شبکه خورشیدی با کمک یک درمانگر یا یک روش خوددرمانی باعث می‌شود احساس سبکی در شما شروع شود، همانطور که بدن روحی خود را از تار و پود هایی که ممکن است شما را در جایی گیر انداخته باشد جدا کند.

فرشته بزرگی که اغلب با شبکه خورشیدی و چاکراهای ساکرال مرتبط است Uriel و Raphael هستند. Uriel به شما کمک می‌کند که موانعی که ممکن است شما را از تصدیق و ابراز قدرت معنوی خود بازدارد پاک کند، در حالیکه Raphael شفا دهنده است که در رهایی از ناراحتی‌های جسمی و روحی به شما کمک می کند وهرگونه ترس، مشکل و سختی که ممکن است با احساس خودتان به عنوان یک وجود جنسی داشته باشید کاهش دهد.

سنگ کهربا

شفابخشی فیزیکی کهربا

به علت اینکه کهربا مانند کریستال آمیتیست یک تطهیر کننده طبیعی است استفاده از کهربا برای درمان علایم و دلایل برخی از بیماری‌های جسمانی خواص بیشماری دارد. کهربا به خاطر توانایی اش در جذب ارتعاشات منفی از سلول های بدن مورد احترام قرار گرفته است. کهربا غالبا در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا انرژی Chi راکد را بیرون بکشد و انسدادهای موجود در نصف النهارهای حامل انرژی Chi در اطراف بدن را پاک کند. به همین دلیل کهربا می تواند در تحریک ساختن و ترمیم بافت ها به عنوان کمک کننده ای به برنامه سم زدایی مفید باشد.

کهربا یک سنگ متعادل کننده و عالی محسوب می‌شود و می‌تواند به طور مستقیم بر روی مکانی از زخم و جراحت قرار بگیرد تا مکانیزم های بهبودی بدن را تحریک کند و همچنین به عنوان یک پاک کننده و متعادل کننده کلی برای سیستم چاکرا بر روی غده تیموس در ناحیه گلو عمل می کند.

در زمینه بهبودی فیزیکی اعتقاد بر این بود که کهربا به خصوص در حمایت از اندام های طحال، کلیه، کبد، کیسه صفرا می تواند کمک شایانی بکند.

کهربا


شفا بخشی عاطفی کهربا

کهربا می تواند تعادل و استقامت را در احساسات و عواطف به ارمغان آورده و فضای آرامشی را برای بررسی دلایل پریشانی عاطفی ما فراهم کند. برای استفاده از کهربا از این طریق لازم است تا فضای لازم را ایجاد کنید تا در آن آرامش و رسیدن به آرامش روانی ایجاد شود. یک سنگ کهربا را نگه دارید یا از آن استفاده کنید و در حالی که فقط روی ورود و خروج نفس از بدن تمرکز می کنید آگاهی خود را در آن قرار دهید این کار را تا زمانی انجام دهید تا اثرات کاهش یابد و افکار آرام ، خود را به دست گیرند. زمانی که شما به این حالت رسیدید قادر خواهید بود تا علت آشفتگی عاطفی خود را به حالت دلسوزانه اما جدا بررسی کنید ، که هنگام جستجوی مسیر صحیح ، اقدامِ بسیار کمک کننده ای محسوب می شود. همچنان که نفس میکشید از مسئله جدا شوید ، به سنگ زل بزنید یا همان تکه را بر روی دست خود به روش آرامی مالش دهید. مسائل عاطفی مانند اندوه در از دست دادن عزیزان را از نظر منطقی نمی توان دور کرد اما حالت دلسوزانه و ملایمی را می‌توانید بر بدن خود وارد کنید که افکار شما با انجام این تمرین به شما کمک خواهد کرد تا احساساتتان را مدیریت کنید تا زمانی که به ناچار درد عاطفی را فرونشاند. کهربا با ایجاد شرایطی مانند افسردگی و اضطراب به ما این امکان را می دهد تا راهی برای پیشبرد خود داشته باشیم.

سنگ کهربا

مدیتیشن کهربا

ماهیت توانمندی کهربا و سرزندگی آن به تعیین مرزها کمک می‌کند و ما را قادر می سازد تا بپذیریم که راحت نیازهای خود را تصدیق کنیم و در مسیر دلسوزی با دیگران قدرتمند ظاهر شویم. انرژی روشن ، شفاف کهربا به شما کمک می کند تا چشم انداز شاد داشته باشید و هنگامی که شما خواهان آن هستید که آرزوهای خود را به واقعیت تبدیل کنید می تواند بسیار موثر مورد استفاده قرار گیرد.
زمانی که فضا را برای تفکر و اندیشه پاک می کنید کهربا یک سنگ عالی برای استفاده می باشد، زیرا که تمام انرژی ها و ارتعاشات منفی را به خود جذب می کند. از کهربا به عنوان تمرکز در فکر کردن استفاده کنید تا شما را در زمین حفظ کند. کهربا یک ابزار شگفت انگیزی برای کشف مسائل سرنوشت خانوادگی ، تاثیرات منفی از گذشته و مربوط به زمان حال را کشف می کند.

کهربا به عنوان یک کریستال عشق، نمادی از زیبایی و یک طلسم برای جذب عشق پایدار است. در تفکر به عنوان مسیری برای تقویت ارتباط خود با حوزه های بالاتر به نور درون کریستال کهربا زل بزنید.

ماه تولد سنگ کهربا

ماه تولد سنگ کهربا

کهربا با شکل زرد و طلایی اش یک سنگ تولد طبیعی برای کسانی که بین ۲۰ آپریل (فروردین) تا ۲۱ می (اردیبهشت) متولد شدند می‌باشد.

سنگ کهربا


چاکراهای کهربا

به خاطر اینکه کهربا به چاکرای ساکرال مربوط می‌شود، اگر شما آرزو داشته باشید مسائل جنسی را درمان کنید سنگی مفید محسوب می شود. کهربا میل و اشتیاق را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند در درمان ضعف جنسی مردان و سرخوردگی جنسی کمک شایانی کند. کهربا کمک می‌کند تا با متعادل کردن چاکرای ساکرال و زدودن انسداد در جریان انرژی از طریق سیستم چاکرا هرگونه ترس را که با تمایلات جنسی مرتبط باشد را پاک کند. همراه با تاثیر آن بر چاکرای شبکه خورشیدی، کهربا بر تعادل کاملِ سیستم کمک خواهد کرد.

انرژی و درخشندگی ذاتی در کهربا می‌تواند به تحریک سیستم انرژی کند بپردازد و شادابی نشاط را برای کسانی که در هر جنبه ای از زندگی خود شکست عشقی خوردند را به ارمغان بیاورد.

زمانی که چاکرای شبکه خورشیدی را پاک می کنیم یک خدمت بزرگی به خودمان کرده ایم. به پشت دراز بکشید و یک تکه را بر روی شبکه خورشیدی خود قرار دهید. هنگام تمرین تنفس عمیق در شکم ، بالا و پایین رفتن آن را تماشا کنید سپس یک کهربای خالص را که از مرکز زمین بیرون می آید را تصور کنید که از طریق پاها و مفصل ران های خود حرکت کرده و سپس در مرکز بدنتان منتشر شده است. با عشق نفس بکشید ، حالت منفی و ترس را با تنفس از درون خود خارج کنید ، تصور کنید که قطره های کوچک از آب طلایی یا خاک در حال وارد شدن به مرکز بدنتان از طریق شبکه خورشیدی است. همین یک احساس شگفت انگیزی از آرامش و تجدید حیات را به شما می دهد. کهربا یک اثری مانند خانه تکانی را برای سیستم انرژی شما به همراه دارد و مزایای زیادی اعم از فیزیکی و روحی را به ارمغان می آورد. در صورت تمایل می توانید این تمرین را گسترش دهید تا تمامی چاکراهای بدن تان را پاک کنید. اگر مایل باشید این عمل می تواند در حالیکه ایستاده اید نیز انجام شود و باعث می شود یک روش ایده آل برای شروع روزتان به حساب آید.

زرسی برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *