0

سنگ اوپال آتشین چیست؟ خواص سنگ اوپال آتشین

سنگ اوپال آتشین چیست؟ خواص سنگ اوپال آتشین

سنگ اوپال آتشین (Fire Opal)

مکزیک منبع اصلی اوپال های آتشین محسوب می‌شود و اوپال های اتشین با ارزش مکزیکی در معادن روباز Queretaro واقع در مکزیک استخراج می شوند. البته این سنگ نیز می‌تواند در گواتمالا ، هندوراس ، آمریکا و استرالیا که انواع متنوعی از سنگهای با ارزش شناخته شده را دارد یافت می شود. آلمان در حال حاضر وارد کننده بسیاری از بهترین اوپال های مکزیکی در دهه اخیر می باشد.بسیاری از مردم به اشتباه فکر می‌کنند که اوپال آتشین، یک اوپال ساده ای با رنگ های قرمز در رنگ و زمینه زیبایش است. این یک کلمه غیرقابل درک است زیرا کلمه Fire (آتشین) معمولاً به رنگ های نمایشی زیبای اوپال اشاره دارد نه به رنگ واقعی بدنه اوپال. اوپال آتشین مکزیکی در واقع بسیار متفاوت‌تر از اوپال هایی است که ما می بینیم. با این حال یک اوپال غیر شفاف و سفید است که رنگی از رنگهای رنگین کمانی را به نمایش می گذارد.

اوپال آتشین مکزیکی با پوششی از رنگ های قرمز، نارنجی، زرد و یا مایل به قهوه ای شفاف و نیمه شفاف هستند.اوپال آتشین می توانند به همراه یا بدون رنگ یا رنگ آتشی ساخته شوند. مقدار آهن همان چیزی است که به اوپال های آتشین رنگ های نارنجی داده است. بهترین و با ارزش ترین نمونه های این سنگ شفاف هستند که دارای رنگ های متنوع در داخل سنگ می باشد از جمله رنگ قرمز و نارنجی آتشین. این نمونه‌ها می‌توانند به ازای هر یک قیراط تا قیمت ۳۰۰ دلار متقاضی داشته باشند. در مقایسه سنگ های شفاف که مایل به قهوه ای یا زرد هستند به میزان هر یک قیراط به قیمت ۵ دلار فروخته می‌شوند. اوپال های آتشین معمولاً تراشیده می شوند و استفاده کننده از این سنگ باید از شکننده بودن سنگ اطلاع داشته باشد. مانند تمام اوپال ها ، اوپال آتشین مکزیکی می تواند به مرور زمان ترک بردارد، اگر به خوبی مراقبت نشود.

سنگ اوپال آتشین (Fire Opal)

خواص اوپال آتشین

اوپال آتشین مکزیکی دارای نگرش های مثبت بسیاری است که به زندگی فرد وارد می کند.

به لحاظ فیزیکی گفته شده است که اوپال آتشین قدرت درمان درد کمر و کلیه ها را دارد و می‌تواند اندامهای جنسی را تحریک کند.

به لحاظ فیزیکی گفته شده است که اوپال آتشین برای آن دسته از افرادی که خجالتی هستند و اعتماد به نفس کمی دارند سنگ شگفت انگیزی محسوب می شود. ظاهراً آتش درونی این سنگ آنها را بیدار کرده و باعث افزایش اعتماد به نفسی می‌شود که آنها نیاز دارند. همچنین گفته شده است که اوپال آتشین قادر است که به آن دسته از افرادی که از روابط تنفرآمیز رنج می برند کمک کند.

اوپال آتشین نمادی از شادی قلب است.

همچنین گفته شده است اوپال آتشین مورد استفاده قرار می گیرد تا به جذب پول کمک کند.

قرار دادن اوپال آتشین در محل کارتان روش مناسبی برای جذب مشتری است.

خواص اوپال آتشین


خواص علمی اوپال آتشین

اوپال آتشین مکزیکی به خاطر شعله های نارنجی یا بدنه اش که به رنگ قرمز گیلاسی می باشد معروف شده است. آنها همیشه دارای رنگی براق هستند و می توانند کمی ابری شوند تا اینکه تقریباً کامل شفاف باشند. نمونه های شفاف این سنگ دارای درخشش و جلوه ای زیبا می باشند. مانند اوپال سنتی،اوپال آتشین می تواند گهگاه نشانه های رنگین کمانی را در نورهای بسیار درخشان به نمایش بگذارد. اوپال های آتشین دارای چگالی بسیار کمتری می باشند که پایین تر از شیشه هستند که گاهی گیج کننده می باشد. اوپال آتشین مانند دیگر اوپال ها نسبتا سخت هستند که میزان سختی آنها ۵.۵ و یا ۶.۵ می‌باشد.

مراقبت از جواهرات اوپال آتشین

روش نگهداری از جواهرات اوپال آتشین

اوپال های آتشین به شدت شکننده هستند و از تغییرات در رطوبت ،دما و نور رنج می برند. البته با مراقبت مناسب اوپال آتشین شما می تواند مدت زیادی دوام بیاورد. اوپال ها بیش از ۲۰ درصد آب دارند به این معنی که آنها می توانند بسیار خشک شده و باعث شکاف درونی بشوند. این پدیده طغیان (Crazing) نامیده می شود. ممکن است که گاهی با خیساندن اوپال خود در آب به مدت چند ساعت، از آن جلوگیری شود. برخی اپال ها در واقع با روغن و یا پلاستیک پر شده اند تا از این طغیان جلوگیری کنند. بسیار مهم است که اوپال ها هرگز با روغن ها و مواد شیمیایی در تماس قرار نمی گیرند. همچنین بسیار مهم است تا سنگتان را از هرگونه ضربه و خراشیدگی محافظت کنید.

اوپال آتشین

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *