0

نگین فیروزه نیشابور ارمغانی از دل خاک

نگین فیروزه نیشابور ارمغانی از دل خاک

نگین فیروزه نیشابوری را می شناسید؟ سنگ فیروزه یکی از سنگ های معدنی بسیار با کیفیت می باشد، بسیار زیبا و خوشرنگ است. نگین فیروزه در ساخت گردنبند و انگشتر به کار می رود، روی این نگین حکاکی انجام می دهند، این سنگ دارای خواص بسیار خوبی است، برای درمان گلودرد، تقویت تارهای صوتی و درمان بیماری های تنفسی و ریوی موثر است. نگین فیروزه، سنگ دوستی، آرامش و صلح است و شما را در برابر انرژی های منفی محافظت می کند، این سنگ برای آسان شدن کارها و رونق کسب و کار بسیار تاثیر گذار است.

فیروزه نیشابور از بهترین نوع و گران ترین سنگ فیروزه می باشد ولی فیروزه دامغان کیفیت پائین تری دارد، نگین فیروزه شادی و نشاط را به ارمغان می آورد. جزو بهترین هدایا برای عزیزان مان می باشد که هم بسیار چشمگیر است و هم نشانی از ثروت و خاک ایران عزیزانمان است. سنگ فیروزه نیشابور از معدن تا نگین روی انگشتر مراحلی را طی می کند، رنگ آبی، نشانه اصالت و اشرافی بودن است که در تمام دنیا این سنگ شناخته شده و معروف است.

نگین فیروزه نیشابور

فیروزه به چه معناست؟

نام فیروزه ما ایرانی ها را به یاد معدن فیروزه نیشابور می اندازد، قدیمی ترین تراش از فیروزه معدن نیشابور مجسمه ای به شکل یک گوساله می باشد که حدود 7 هزار سال قدمت دارد و در حال حاضر در موزه ایران باستان  نگهداری می شود. نگین فیروزه یکی از خاص ترین سنگ های زینتی در دنیا می باشد، استادکاران، هنرمندان و طراحان زیورآلات بسیاری در این حرفه و صنعت مشغول به هنرنمایی هستند، سنگ فیروزه و نگین فیروزه در دنیا طرفداران بسیاری دارد و سنگ فیروزه ایران یکی از بهترین سنگ ها می باشد. فیروزه یکی از اسامی ایرانی می باشد به معنی نصر و پیروزی است  که برای دختران و زنان استفاده می شود، از این نام نیز در کشور ترکیه نیز بسیار استفاده می شود.

خرید نگین فیروزه نیشابور

قیمت، خرید نگین و سنگ فیروزه

با خرید نگین فیروزه و سنگ فیروزه هم به سلامت خود کمک کنیم و هم به حفظ فرهنگ و اصالت ایرانی ببالیم. این سنگ در ابعاد و اشکال مختلف دارای قیمت های متفاوت می باشد، هنگام خرید این نوع سنگ به اصل بودن آن دقت کافی داشته باشید و سعی کنید از مراکز معتبر سنگ فیروزه را تهیه کنید. تسبیح فیروزه یکی دیگر از نمادهای این سنگ زیبا می باشد که در اندازه های گوناگون درست می شود، یکی از بهترین سوغاتی هایی که می توانیم برای عزیزانمان به ارمغان بیاوریم همین تسبیح فیروزه است. سنگ های فیروزه درجات گوناگون دارند که قیمت آن بنا به درجه یک بودن یا درجات دیگر تعیین می شود، قیمت هر گرم سنگ فیروزه نیشابور شجر که شهره خاص و عام است  از 5 هزار تا 20 هزار تومان می باشد و بخاطر زیبایی که دارد، در بازار به عنوان سنگ قیمتی فروخته می شود. به شهر کهن نیشابور سفر کنید و جایگاه اصلی سنگ فیروزه را ببینید.

(خلاصه مطلب): سنگ فیروزه  یکی از سنگ های معدنی بسیار با کیفیت می باشد، بسیار زیبا و خوشرنگ است. نگین فیروزه در ساخت گردنبند، انگشتر، دستبند، آویز و گوشواره و… به کار می رود، روی این نگین حکاکی انجام می دهند، این سنگ دارای خواص بسیار خوبی است، برای درمان گلودرد، تقویت تارهای صوتی و درمان بیماری های تنفسی و ریوی موثر است. نگین فیروزه، سنگ دوستی، آرامش و صلح است و شما را در برابر انرژی های منفی محافظت می کند، این سنگ برای آسان شدن کارها و رونق کسب و کار بسیار تاثیر گذار است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *