0

سنگ عقیق چیست؟ خواص سنگ عقیق (Agate)

سنگ عقیق چیست؟ خواص سنگ عقیق (Agate)

عقیق به عنوان سنگی تثبیت کننده شناخته می شود. عقیق سنگی است که وظیفه اش حمایت و پشتیبانی است، زمانی که شما نیاز به ثبات و پایداری در زندگیتان دارید. علاوه بر این انرژیِ حمایتی آن، زیبایی باور نکردنی این سنگ مدتهاست که مورد تحسین و ستایش قرار گرفته است. عقیق دارای یک کیفیتی رویایی با ساختاری از مواد ته نشین شده ی لایه دار که در بدنه و محیط این سنگ دارای تقارن عالی و دایره واری می باشد. سنگ عقیق دارای یک ترکیبی از سنگ های آذرین سیلیکا است که، در آب های زیرزمینی یافت می شود. همین ویژگی ها به این سنگ نیمه قیمتی، جنسی تجارتی و صادراتی داده است‌. آنچه که به سنگ عقیق داده شده است قدرت، توانایی و پایداریِ شگفت انگیزی است که در رنگ های مختلف از جمله پالتی از رنگ سفید، بنفش، سیاه، خاکستری، زرد، صورتی، قرمز و قهوه ای وجود دارد. سنگ عقیق خواص زیادی دارد که در ادامه مطلب بصورت کامل به خواص سنگ عقیق اشاره می کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

عقیق به خانواده کوارتز تعلق دارد که همین باعث شده که یک کریستال محبوب برای درمان کردن به حساب بیاید. به خصوص به سبب ترکیبی از دی اکسید سیلیکون یک ماده معدنی محسوب می شود که در بدن انسان یافت می شود. تنوعی از گروه های کلسدونی همچنین در بالا بردن ثباتِ احساسات شما کمک می کند که اگر شما آنرا در چرخه نگرانی و فکر بیش از حد قرار دهید، می تواند فوق العاده متعادل باشد‌.

سنگ عقیق با متصل کردن شما به ارتعاشات زمین سروکار دارد که باعث شده است این سنگ ملایم با یک نور ، انرژی را پراکنده کند. این به همین دلیل است که بسیاری از مبتدیان در اولین کلکسیون جواهرات خود از سنگ عقیق استفاده می کند‌. با ارتعاشات ملایم و ریتم پایدار ، سنگ عقیق می تواند حس صلح و حمایت را هنگامی که شما توسط زندگی مدرن ، احساس سردرگمی و شکست کردید به شما منتقل کند.

سنگ عقیق شجر

خواص سنگ عقیق

خواص سنگ عقیق بسیار زیاد است و می تواند به شما در زمینه های مختلف کمک بسیار زیادی کند. در ادامه این مطلب ما برای شما مهمترین خواص سنگ عقیق را بیان کرده ایم:

  1. سنگ عقیق هنگامی که شما دستپاچه و سر درگم هستید شما را به حالت عادی بر می گرداند.
  2. سنگ عقیق از یک اتصال عمیق به زمین و طبیعت پشتیبانی می کند.
  3. سنگ عقیق به شما کمک می کند که خودتان را همان گونه که هستید بپذیرید.

سنگ عقیق یک سنگ مغذی، قوی و دارای ضخامت کمی است و به شما کمک می کند که به زمین متصل شوید. سنگ های عقیق یک نوع از سنگ های زمینی محسوب می شوند. اگر شما احساس جدایی، گسستگی و آشفتگی می کنید و همچنین نیاز به حمایت دارید کار کردن با آنها بسیار مناسب و لذت بخش خواهد بود. سنگ های عقیق سنگِ زمینی محسوب می شود که اعتبار، ثبات، اعتماد به نفس، شجاعت و شکیبایی را در شما تقویت می کند.

خواص درمانی سنگ عقیق شجر

خواص درمانی سنگ عقیق

با مقایسه دیگر سنگ های قیمتی در معادن غنی ، خواص عقیق یک فرکانس پایین و ملایم تری از خود انعکاس می دهد که باعث شده این سنگ یک تکه جواهر ایده آل برای کسانی که می خواهند مرکزیت خود را بدست آورند به حساب آید.

خواص تسکین دهنده و کاهش دهنده استرس سنگ عقیق، به شما کمک می کند تا با همسازی ذهنتان، بدنتان و روحتان به انرژی زمین منتقل شوید. هنگامی که شما احساس نامتعادلی می کنید خواص درمانی عقیق دارای ارتعاشات نرمی است که می تواند شما را دوباره حالت اولیه برگرداند.

این تاثیرات درمانی به خصوص در مورد عقیق آبی توری رنگ صدق می کند که یک سنگ فوق العاده ای برای کسانی که در صحبت کردن با ذهنشان دچار مشکل هستند محسوب می شود. این نوع از عقیق ها و گروهی از کلسدونی های سفید انرژی شفابخشی از عناصر آب را انعکاس می دهد. این فرکانس های درمانی عقیق آبی توری رنگ کمک می کند تا امواج آرامش و اعتماد به نفس که طاقت فرسا نیست بلکه پایدار و ثابت است به ارمغان برسد. برای تمیز کردن چاکرای گلو ، شما می توانید از عقیق توری آبی با دیگر سنگ های آبی و سبز-آبی استفاده کنید تا مهارت های ارتباطی شما را تقویت کند. این تمرین تفکر به شما کمک خواهد کرد تا به وضوح و با اعتماد به نفس صحبت کنید. چاکرای گلو همچنین می تواند بر روی توانایی شما در گوش دادن و ارتباط برقرار کردن کمک کند که به همین دلیل است می تواند به شما کمک کند تا به طور صحیح و از صمیم دل با خودتان صحبت کنید. این یک نوع دارویی از عقیق توری آبی رنگ است و توانایی آن این است که چاکرای گلو شما را باز و فعال کند.

در حقیقت چاکرای گلوی مسدود شده و یا نامتعادل می تواند بر روی روابط شما تاثیر بگذارد. هنگامی که این انرژی مرکزی باقی می ماند می تواند برای افراد دشوار باشد تا دیگران را بفهمند و یا اینکه قادر باشند تا خودشان را با روشی درست و صحیح توصیف نمایند.

سنگ عقیق شجر

برای دسترسی آسان به انرژی آرامش دهنده و ملایم عقیق توری آبی، ذات یک جواهر می تواند ساخته شود و پس به داخل یک بطری اسپری منتقل شود. شما می توانید از آن به عنوان آب شفا دهنده استفاده کنید تا تنگی و گرفتگی حفره های پیشانی و گونه ها را کاهش دهید یا به شما کمک می کند تا احساسات منفی را از بین ببرید.

یک عقیق آبی توری یا تکه ای از جواهر سنگ را درون یک جام آب بهاره قرار دهید. شما هچنین می توانید تاثیرات درمانی گوهر جواهر خود را با اضافه کردن سنگ لاجورد و سودالیت بالا ببرید.
سپس انرژی سنگ عقیق این اجازه را می دهد تا با قرار دادن آن زیر تابش آفتاب یا پرتوی نور ماه، در آب ریخته شود. این فرایند باید بین ۴ الی ۸ ساعت زمان ببرد. برای بالا بردن خواص درمانی این سنگ یا حتی بیشتر، شما همچنین می تواند روغن های اساسی و گیاهانی که آرامش بخشی را بالا می برد مانند گل یاسمن ، اسطوخودوس استفاده نمایید. برای رایحه خنثی تر ، ما عطرهایی ترکیب شده از بوی گل مانند مرکباتی یا بوی نعنای احیا کننده استفاده نمایید.

هر نوع سنگ عقیق دارای خواص درمانی به خصوصی است که با یکدیگر ترکیب شده و روی هم رفته به خواص عقیق اضافه می شود. در اینجا انواع رایج زیادی از سنگ عقیق وجود دارد که به آن اشاره می کنیم.

سنگ عقیق توری آبی

سنگ عقیق توری آبی

سنگ عقیق توری آبی یک سنگ آرامش بخش و خنکی به همراه خط های سفید می باشد. سنگ عقیق توری آبی به شما کمک می کند تا به طور واضح ارتباط برقرار کنید و کلمات و رفتارتان را با یکدیگر هم آهنگ کنید تا تاثیر پایداری بر روی کسانی که در اطراف شما هستند بگذارید. این سنگ به اضطراب کمک می کند. بنابراین سنگ عقیق توری آبی یک سنگ بسیار عالی برای حمل کردن یا پوشیدن به طور منظم است. اگر شما در زندگی، کار و به طور کلی در جهان احساس ناامیدی و بی انگیزگی می کنید، از طرح بندی های کریستالی بدن استفاده کنید تا چاکرای گلو خود را متعادل سازید.

سنگ عقیق آتشی

سنگ عقیق آتشی

این عقیق قهوه ای پر رنگ و درخشان، تلالویی از رنگ های قرمز ، نارنجی و سبز که یادآور شعله های آتش است را نشان می دهد. این سنگ از اولین، دومین و سومین چاکرا بدن حمایت کرده و سر زندگی، اشتیاق و عمل را افزایش می دهد. سنگ عقیق آتشی از قوه ابتکار، تفکر خوش بینانه، تعهدات احساساتی و تلاش های شما حمایت و پشتیبانی می کند.
اگر شما یک زندگی ماندگاری می خواهید از سنگ عقیق آتشی استفاده کنید.

سنگ عقیق خزه ای

سنگ عقیق خزه ای

سنگ عقیق خزه ای نوعی طبیعت مادرانه محسوب می شود که شما را در آغوش می گیرد. این سنگ به شما کمک می کند تا وابستگی عمیق خود را به عنوان بخشی از بافت های زندگیِ زمین احساس کنید. اگر شما به دنبال اتصال عمیق به طبیعت و زمین هستید به خصوص اگر شما می خواهید با روحیه های طبیعتی کار کنید یا اگر کار شما شامل جهان طبیعی می شود از سنگ عقیق خزه ای استفاده کنید.

سنگ عقیق شجر

سنگ عقیق شجر

این نوع از عقیق با اشکالی درختیِ درون خود به شما کمک می کند تا بر روی صداقت و تمامیت خود زمانی که شما در شرایط طاقت فرسا قرار گرفتید ثابت قدم باقی بمانید.

زمانی با محیط عاطفی ناخوشایند قرار می گیرد سنگ عقیق شجر مرزها و انعطاف پذیری شما را تقویت می کند. سنگ عقیق دندریت (عقیق شجر) کمک می کند تا عبرت ها را از تجربیات سخت بپذیرید و سایه کسی را در آغوش بگیرید.

اگر شما می خواهید تا هدایای متفاوتی از تجربیات سخت و طاقت فرسا بدست بیاورید و در حالی که تعادلتان را در زندگی روزانه حفظ می کند از سنگ عقیق شجر استفاده کنید.

تسکین دادن استرس و اظطراب به وسیله سنگ عقیق

تسکین دادن استرس و اظطراب به وسیله سنگ عقیق

اگر شما از استرس و اظطراب رنج می برید، عقیق یکی از بهترین کریستال هایی است که می توان با آن کار کرد تا آرامش و حالت متعادل تری بدست آورید. انرژی های آرامش دهنده و پایدار این سنگ شما را از حالت وحشت و شکستگی، به بیرون هدایت می کند و به شما کمک می کند تا دوباره در مرکزیت قرار بگیرد. هنگامی که عقیق آبی توری را در دست دارید به آرامی سه بار نفس عمیق بکشید. رنگ رویایی و آبی آسمانی این کریستال شما را به حالت آرامش هدایت می کند.

برای تقویت کردن انرژی آرامش بخش سنگ عقیق، آنرا با کریستال های چاکرای چشم سوم مانند آمیتیست ها ترکیب کنید تا یک انرژی صلح آمیز و همه جانبه خلق کنید.

عقیق خزه ای هنگامی که با خواص درمانی می آید یک داستان کاملی به حساب می آید. این سنگِ سبز تیره و روشن می تواند به عنوان وسیله ای تمیز کننده استفاده شود .اگر در زندگی خود به دنبال سنگی که مدت طولانی دوام بیاورد هستید، انرژی ثابت و ملایم این سنگ چاکرای قلب می تواند به شما در حد نیازتان ثبات و پایداری بدهد تا ثابت قدم بمانید.

ما این سنگ را برای مبارزه علیه هرگونه اعتیاد پیشنهاد می کنیم یا اگر شما در حال تلاش برای انجام عادات سالم هستید این سنگ برای شما موثر خواهد بود. عقیق خزه ای می تواند به شما کمک کند تا اهداف خود را با انرژی قدرتمند و پایدار تر آشکار نمایید. رنگ های سبز این سنگ همچنین حاکی از رشد چیزهای جدید و اولیه است که باعث شده که یک سنگ عالی برای نگه داری در باغچه محسوب شود.

یکی دیگر از انواع خانواده کلسدونی، خواص عقیق گل است که به خاطر جذب انرژی اولیه شناخته شده است. این کریستال ها به نظر می رسند دارای درختانی با شکوفه های گیلاس می باشند و رشد می کنند که باعث تحریک احساسات رشد و دگرگونی درونی می شود. کریستال های گل عقیق دارای انرژی ملایم و دلگرم کننده ای هستند که باعث می شود به حداکثر توان خود دست یابید.
یکی از روش هایی برای کارکردن با انواع عقیق از طریق تفکر و تامل است.

در طول روز ، برای تفکر کردن؛ این سنگ را ۲۰ دقیقه در اختیار قرار بگیرید تا به این سنگ متصل شوید که می تواند بر روی هر دستی همانطور که شما بر روی آن تمرکز دارید قرار بگیرد.

در طول تفکر با سنگ عقیق،‌نفسی عمیق بکشید و سپس شما قادر خواهید بود تا به انرژی موافق این سنگ دسترسی پیدا کنید.

از سنگ عقیق در طول این فرایندِ تغییر، بی ثباتی یا استراس کمک بخواهید تا از شما حمایت و پشتیبانی کند تا از طریق آن در مرکزیت وجود خود قرار بگیرید.

معنی سنگ عقیق چیست؟

 

معنی سنگ عقیق

هنگامی که با تاریخچه سنگ عقیق و داستان های افسانه ای این سنگ آشنا شدید شما میتوانید حتی عمیق تر با عقیق ارتباط برقرار کنید. در سراسر فرهنگ های باستانی، از جمله تمدن های اسلامی، بابلی ها و مصریان، سنگ عقیق برای محافظت در برابر انرژی های منفی مورد استفاده قرار می گرفت که از خرافات تا تراژدی و بلایای طبیعی متنوع بود.

امروزه معنی سنگ عقیق به خاطر کیفیت های حفاظتی خود بیشتر در حال شناخته شدن است. با متصل کردن شما به زمین معنی سنگ عقیق می تواند در افزایش حس تعادل و مرکزیت شما کمک کند. سنگ عقیق به شما کمک کرده تا سرعت خود را کاهش دهید و مرکزیت خود را پیدا کنید تا بتوانید به سادگی و با فضل به زندگی خود ادامه دهید. سنگ عقیق به طور مشترکی در کشورهای مختلفی یافت می شود که همین باعث شده است که کار را برای کسانی که با این سنگ کار می کند راحت کرده است.

سنگ عقیق

مقیاس سختی سنگ عقیق ۶.۵ الی ۷ می باشد. رنگ معمولی عقیق ها، آبی و خاکستری مایل به سفید می‌باشند. با ارزش ترین اشکال عقیق عبارتند از عقیق قرمز، عقیق جگری، عقیق سبز و عقیق یشمی می باشد. عقیق دارای گونه های بسیاری است که توسط رنگ و الگوهایشان تشخیص داده می شود. کارنلیان یک سنگ شفاِف زردِ نارنجی رنگ مایل به قرمز است.

سنگ کریسکولا آبی روشن و یا آبی مایل به سبز می باشد. عقیق سبز (Chrysoprase) سنگی شفاف و روشن با رنگ سبز مایل به زرد متوسط است و به عنوان یک شکل ارزشمند از یشم در نظر گرفته شده است.

سنگ خون یکی دیگر از اشکال عقیق است که سنگی غیرشفاف و سبز با لکه های قرمز تیره می باشد. افسانه ها می گویند که سنگ خون از قطره های خون عیسی مسیح هنگامی که به صلیب آویخته شده بود تشکیل یافته است. عقیق طوری آبی، سنگی شفاف است و دارای رنگ بنفش کم رنگ و آبی روشن با خط های سفید می باشد. یشم می تواند دارای رنگ مات متفاوتی باشد که معمولاً سبز قرمز و یا زرد است. یشم می تواند چشم انداز های مختلفی مانند الگوهایی در داخل سنگ را از خود نشان بدهد.

سنگ عقیق شجر

اطلاعات کلی درباره سنگ عقیق

عقیق نامی از انواع کلسدونی  (کوارتز cryptocrystalline )است. سنگ عقیق در رنگ های مختلفی وجود دارد اما به طور کلی یک سنگ زمینی محسوب می شود و از رنگ های شفاف تا رنگ های مات و کدر دسته بندی می شوند.

از لحاظ فنی اگر سنگی دارای خط و نوارهایی نباشد سنگ عقیق محسوب نمی شود اما بسیاری از سنگ های کلسدونی که خط و نوارهایی ندارند عقیق نامیده می شوند مانند سنگ عقیق شجر و عقیق خزه ای.

عقیق سنگ های بادوام و با ضخامتی هستند و به طور کلی همین باعث شده که آنها به سنگ هایی فوق العاده برای تازه کارانی در زمینه درمان های کریستالی تبدیل شوند.

گردنبند عقیق
زرسی برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *