0

سنگ دلربا چیست؟ خواص سنگ دلربا (Aventurine)

سنگ دلربا چیست؟ خواص سنگ دلربا (Aventurine)

سنگ دلربا چیست؟ (Aventurine)

سنگ دلربا یک سنگ شفافی از کوارتز محسوب می شود که به خاطر گنجایش براقش به آن ظاهری جذاب داده است، به سنگ دلربا یا (Aventurescence) معروف شده است. سنگ دلربا از وجود فوکسیتِ رنگ دانه های کرومیم که درخشندگی سبز و آبی نقره ای مانند و به کریستال اضافه کرده به وجود آمده است. هماتیت و گوتیت کریستالهای قهوه‌ای و نارنجی را ساخته است. سنگ دلربا بدین گونه می‌تواند در رنگ های متفاوت مانند نارنجی، آبی، خاکستری قهوه ای و زرد پیدا شود اما اغلب آنها سبز می باشند. برخی از سنگ های دلربا زمانی که سبز هستند و بسیار فوکسیت دارند باعث شده که این کریستال مات و غیر شفاف شده و با مالاکیت اشتباه گرفته شود.

سنگ دلربا خواص زیادی دارد که در ادامه مطلب بصورت کامل به خواص سنگ دلربا اشاره می کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

سنگ دلربا نارنجی رنگ

سنگ دلربا شامل سنگ میکا است که به آن ظرافت و روشنی خاصی بخشیده است. این سنگ ارزان قیمت است و می تواند در انواع مهره ها، دانه تسبیح ها و اشکال حکاکی شده یافت شود.

گاهی اوقات سنگ دلربا را با سنگ گلدستون (Goldstone) اشتباه می گیرند، که یک شیشه ای ساخته شده با رگه های مادی که معمولا مس است معلق می باشد.

البته به هر طریقی گنجایش سنگ گلدستون یکسان است که به طور آشکار با یک بازبینی دقیق می توان به مصنوعی بودن آن پی برد.

سنگ دلربا

خواص سنگ دلربا

سنگ دلربا از خواص گسترده‌ای برخوردار است و همراه داشتن آن، بر سلامت جسم و روان تاثیر مثبت دارد. تعدای از مهمترین خواص سنگ دلربا به شرح زیر می باشد:

سنگ دلربا سبز به عنوان سنگ فرصت شناخته می‌شود.

این سنگ خوش بینی، انگیزه، اعتماد به نفس و خلاقیت را به ارمغان می آورد.

سنگ دلربا به عنوان خوش شانس ترین سنگ در میان دیگر کریستال ها محسوب می‌شود که ثروت خوبی را در اشکال مختلف به ارمغان می آورد.

این سنگ ارتعاشات ذهنی و بدنی را تسکین میدهد.

سنگ دلربای سبز یک سنگ انرژی دهنده و احیا کننده ای است که انرژی های فصل بهار و زندگی شما را تامین می کند. هنگامی که شما در برابر چالش ها قرار میگیرد، سنگ دلربا برای شما خوشی و لذت را به ارمغان می آورد. این سنگ به شما کمک می کند که اهل تلاش و پشتکار شوید و در حالت های منفی ساکن نشوید.

اگر شما در حال گذر از یک زمان دشوار هستید و انرژی شما نیز رو به زوال است، از سنگ دلربا استفاده کنید؛ زیرا سنگ دلربا کمک می کند تا بتوانید روح خود را شناور سازید و به احساسات خود روشنی بخشید.

سنگ دلربا زرد رنگ

سنگ دلربا به شما کمک می کند تا الگوها و تعلقاتی که دیگر برای شما کارایی آنچنانی ندارد را کنار بگذارید، سنگ دلربا را به عنوان پاک کننده ای برای احساسات جسمتان تصور کنید، این سنگ می تواند به شما کمک کند تا دلشکستگی و غم و اندوه را رها کنید و شخصیت یکپارچه ای داشته باشید تا بتواند زندگی خود را به پیش ببرید. و اگر شما هنوز در میان فرایند های احساسی هستید، سنگ دلربا می تواند به شما کمک کند تا بتوانید ارزش وجودی خود را حفظ کرده و در درون قلب خود متمرکز شوید.

سنگ دلربای سبز برای افرادی که از اضطراب، افسردگی و یا کسانی که نیاز دارند افکار منحرف را از سرخود بیرون کنند و به یک انسجام ذهنی مناسبی برسند یک سنگ فوق العاده محسوب می شود.

سنگ دلربا را سنگ موفقیت و کامیابی می نامند، و گاهی اوقات به عنوان یک سنگی از جنس یشم برای اینگونه خواص به کار می رود. این سنگ چاکرای قلب شما را متعادل کرده و شما را قادر می سازد تا فراوانی های بسیاری را دریافت کنید. 

سنگ راف دلربا سبز

تاریخچه سنگ دلربا

سنگ دلربا در ابتدای قرن هجدهم کشف شد. نام این سنگ از کلمه ایتالیایی (Aventura) یا All’avventura که به معنی شانس می‌باشد گرفته شده است. یک روز و یک زمانی در دهه ۱۷۰۰ میلادی یک کارگر به طور تصادفی فلز را درون یک ظرف از شیشه ریخته گری ریخت سپس زمانی که شیشه خنک شد به علت درخشانی های رنگین کمانی زیبایی که سراسر آن را در بر گرفته بود از آن در ساخت جواهرات مورد استفاده قرار گرفت.

جواهرات ساخته شده با سنگ دلربا


نام Aventurine (دلربا) بعدا به خاطر ظاهرش که مانند شیشه بود به این سنگ طبیعی داده شد. بسیاری از سنگهای دلربای آبی و سبز در هند یافت شده در حالی که سنگهای دلربا سفید خاکستری و نارنجی در روسیه اسپانیا و شیلی یافت می‌شوند. سنگ دلربا همچنین به عنوان کوارتز و یشم هندی شناخته می‌شود. این سنگ برای ساخت جواهرات ظروف و مجسمه ها استفاده می شد و همچنین به عنوان یک سنگ بنایی و ساخت بناهای تاریخی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

گردنبند ساخته شده با سنگ دلربا سبز
زرسی برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *