0

خواص سنگ کوارتز از نظر دانشمندان و تاثیر کوارتز در چاکرا

خواص سنگ کوارتز از نظر دانشمندان و تاثیر کوارتز در چاکرا

از نظر دانشمندان سنگ کوارتز چه خواصی دارد و چه تاثیر کوارتز در چاکرا دارد؟

کوارتز (Quartz) در رنگ های مختلفی چون دودی، آبی، صورتی، قرمز و بی رنگ یافت می شود. کوارتز دودی اشاره به رنگ آن است و در گونه رنگ های دودی روشن تا قهوه ای تیره و حتی سیاه یافت می شود که اگر خیلی تیره باشد “موریون” خوانده می شود. بلورهای کوارتز صورتی، اغلب دارای ترکها و ناخالصی ها بوده و کدر است. رنگ کوارتز صورتی ثابت نیست و ممکن است رفته رفته تغییر کند.

خواص و فواید کوارتز دودی

خواص و فواید کوارتز دودی

کوارتز دودی سبب تقویت ماهیچه ها و عضلات بدن و رفع انقباض و گرفتگی آن ها می شود و به ربلط ها و زانوها نیرو می بخشد. همچنین سنگی درد زداست که دردهای کمر و عضلات را تسکین می دهد. همراه داشتن کوارتز دودی برای کسانی که اندامی ضعیف دارند مناسب است، چراکه با انرژی مثبت فراوانی که انتقال می دهد، سبب تقویت قوای بدن ان ها می شود.

استفاده از کوارتز دودی را برای کسانی سفارش می کنند که دچار منفی بافی و افسردگی گردیده‌اند و ناامیدند.

همراه داشتن کوارتز دودی، در طول روز برای افزایش اراده و قدرت تصمیم گیری مناسب است و سپر محافظتی در برابر نیروهای منفی و تشعشات می باشد.

خواص و فواید کوارتز آبی

خواص و فواید کوارتز آبی

کوارتز آبی سبب تقویت سیستم ایمنی بدن به ویژه در برابر اشعه های مضر می گردد. لذا قرار دادن کوارتز آبی در کنار تلویزیون و کامپیوتر مناسب است.

این سنگ بر چاکرای گلو بسیار تاثیر گذار بوده و حنجره و ریه ها را تقویت می کند، استفاده از کوارتز آبی برای دفع افسردگی و دلتنگی به ویژه برای کسانی که در غربت به سر می برند، مفید است.

خواص و فواید کوارتز صورتی

خواص و فواید کوارتز صورتی

کوارتز صورتی با انرژی فراوانی که از خود می پراکند، برای تقویت قلب، پایین آوردن فشار خون و تنظیم دستگاه گردش خون، باز شدن گرفتگی رگ ها و درمان بیماری های قلبی و سرطان خون مفید است.

همچنین از کوارتز صورتی قرن ها برای درمان مشکلات نازایی و تقویت قوه باروری هر یک از جنسیت ها استفاده می کرده اند، اگر از بی خوابی و آشفتگی روحی در هنگام استراحت خود رنج می برید، بر روی زمین دراز بکشید و کوارتز صورتی را دست بگیرید و به راحتی استراحت کنید.

همچنین همراه داشتن کوارتز صورتی، افسردگی و نگرانی های دورنی را از بین می‌برد و فشارهای روحی وارد شده را درمان می کند. همراه داشتن کوارتز صورتی را برای کسانی سفارش می کنند که روحیه ی خشک، سرد و بی احساس دارند. چراکه روحیه بخشش، محبت، دوست داشتن و عشق ورزی را در آن ها می افزاید.

خواص و فواید کوارتز شیری (شفاف)

خواص و فواید کوارتز شیری (شفاف)

امروزه بطور وسیعی از کوارتز شیری و درمان استفاده می‌کنند. لذا به آن کوارتز شفابخش اعظم نیز می گویند. کوارتز شیری در هر جای بدن که قرار گیرد، انرژی آن قسمت را فوق العاده افزایش می دهد. لذا برای رفع خستگی و ترمیم و بازیابی قوا مناسب است.

کوارتز شیری سیستم عصبی بدن را تقویت می‌کند و غدد و هورمون ها را فعال و تنظیم می نماید‌.‌‌‌

رومیان نیز در گذشته برای کاهش تب، درد و ورم از کوارتز شیری استفاده می کرده اند به طوری که هنگام تب قطعه ای کوارتز را روی زبان بیمار می گذاشته اند.

گذاشتن قطعه ای از کوارتز شیری در محل کار و خانه سفارش می کنند، زیرا علاوه بر دفع نیروهای منفی از محیط سبب تعادل روح و تحرک و پر انرژی شدن بدن می شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *