0

خواص سنگ زمرد از نظر دانشمندان و تاثیر زمرد در چاکرا

خواص سنگ زمرد از نظر دانشمندان و تاثیر زمرد در چاکرا

از نظر دانشمندان سنگ زمرد چه خواصی دارد و چه تاثیری زمرد در چاکرا دارد؟

واژه زمرد به معنای سبز و نام دیگر علمی آن (Emerald) است.

سنگ زمرد ؛ طبعی سرد و خشک دارد، رنگ این کانی در مقابل هیچ گونه نوری حتی خورشید و حرارت تغییر نمی‌ کند و رنگی است نسبتا ثابت که تنها در حرارت ۷۰۰_۸۰۰ درجه سانتی گراد تغییر پذیر است.

رنگ سبز زمرد غالبا در همه ی نقاط آن یکسان نبوده و بصورت نوارها و لکه های تیره و روشن دیده می شود، اکثر بلورهای زمرد همانند یاقوت، ناخالصی ها و محتویات متعدد از قبیل کانی های مهمان، مایعات، حباب های گاز و ترک های داخلی دارد که درصورت کثرت این محتویات مات می گردد.

این محتویات و ناخالصی ها عیوب زمرد به شمار نمی روند، بلکه همانند یاقوت برای تشخیص زمرد طبیعی از مصنوعی بسیار مفید است.

مرغوب ترین زمردها، بلورهایی با رنگ سبز سیر هستند که حتی در صورت دارا بودن ناخالصی فراوان، باز هم از بلورهای زمرد پاک و شفاف اما با رنگ روشن گرانبهاترند.

بلور های زمرد غالبا با ترک هایی در نتیجه فشارهای داخلی در حین تبلور مواد اولیه همراه است و در مقابل فشارهای خارجی نیز مقاومت چندانی ندارد و شکننده و ترد است.

همچنین سنگ های فراوانی وجود دارند که بخاطر شباهت با زمرد در رنگ، به جای زمرد عرضه می گردد.

خواص سنگ زمرد

در سال های اخیر مقدار زیادی از انواع نگین های مصنوعی زمرد با کیفیت بسیار مرغوب و قیمت مناسب تولید و وارد بازار شده و مشکلی بزرگ برای جواهر شناسان به وجود آورده است. اما با عبور یا انعکاس اشعه ماوراء بنفش می توان آنها را از هم تشخیص داد چرا که انواع مصنوعی زمرد خیلی بهتر از انواع طبیعی آن، اشعه ماوراء بنفش را از خود عبور می دهد و در نتیجه انواع مصنوعی زمرد، شفاف تر به نظر می رسد.

علاوه بر این روش، همان گونه که قبلا ذکر شد، وجود ناخالصی ها و محتویات متعدد از قبیل کانی های مهمان، مایعات، حباب های گاز و ترک های داخلی روش خوبی برای تشخیص زمرد طبیعی است.

باید گفت که مهمترین و بهترین ذخائر زمرد دنیا در کشور کلمبیا قرار دارد.

خواص و فواید سنگ زمرد

خواص و فواید سنگ زمرد

زمرد سنگی بسیار پر انرژی و دارای خواص فراوانی است. استفاده از این سنگ برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری صرع بسیار فایده دارد، به ویژه برای کسانی که زمینه ارثی این بیماری در آنها وجود دارد. به همین دلیل، در گذشت نیز پادشاهان در هنگام تولد فرزندانشان تکه ای زمرد بر گردن آنان می آویختند تا به صرع مبتلا نشوند، اما برای کسانی که به بیماری صرع مبتلا شده اند، چندان کارساز نیست.

همچنین قرار دادن سنگ زمرد بر روی چاکرای سر و تاجی برای درمان پارکینسون مفید است، زیرا برقراری تعادل در سیستم عصبی بسیار اهمیت دارد و علاوه بر جلوگیری از حمله های عصبی، درد های عصبی را نیز می کاهد. آویختن زمرد بر گردن و همچنین گذاشتن آن بر چاکرای قلب در دمان و گرفتگی رگ ها و بیماری های خونی و نیز درمان ضعف عضلات قلبی و تپش قلب و تقویت آن، بسیار مفید است.

از دیگر خواص سنگ زمرد که بسیار به آن اشاره شده، مفید بودن آن برای دستگاه گوارش است. گذاشتن آن بر روی چاکرای خورشیدی، مجاری کیسه صفرا را پاک و فعال می کند و سبب تقویت معده و درمان زخم های معده می شود.

استفاده از زمرد برای درمان خون ریزی داخلی به ویژه اسهال خونی مفید است.

همچنین همراه داشتن سنگ زمرد برای زنان حامله مفید است و بستن زمرد بر ران زن حامله در هنگام زایمان، زاییدن را آسان می کند.

زمرد دو نیروی انرژی بخش و آرام بخش دارد ک برای تسکین و درمان دردهای ناحیه ستون فقرات و عضلات، گذاشتن مستقیم سنگ زمرد بر قسمت های دردناک و ماساژ با آن مفید است.

انگشتر زمرد
زرسی برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *