0

خواص مروارید از نظر دانشمندان و تاثیر مروارید در چاکرا

خواص سنگ مروارید از نظر دانشمندان و تاثیر مروارید در چاکرا

از نظر دانشمندان مروارید چه خواصی دارد و چه تاثیری مروارید در چاکرا دارد؟

مروارید از ماده اولیه به نام مادر مروارید که کربنات کلسیم است و از ماده عالی دیگری به نام «کونچیولین» تشکیل می‌گردد که بصورت لایه های بسیار نازک و متحدالمرکزی دور هسته جسم بیگانه ای از صدف ترشح می شود. با اینکه درجه سختی دانه مروارید پایین است، شکستن و خرد کردن آن، به علت ساختاری توده ای اش سخت است.

عمر مروارید بیش از ۱۵۰ سال نیست و خشکی و رطوبت هردو برای دانه های مروارید مضر است. همچنین آتش و حتی گرمای بیش از اندازه بدن می تواند سبب شود تا آب موجود در ماده کونچیولین از بین برود و عمر مروارید کوتاه شود.

همچنین برخورد سطح مروارید با اجسام و تماس آن با کثیفی، اسیدها مواد آرایشی، اسپری و عطرها در دوام و جلای مروارید اثر منفی می‌گذارد و سبب می شود مروارید مات و بی جلا گردد و سپس ترک بخورد و سر انجام پوسته پوسته شود، لذا سفارش می کنند که مروارید را همراه با دیگر جواهرات به کار نگیرید.

مرغوب ترین مرواریدهای دنیا از خلیج فارس بدست می آید و در رنگ های صورتی، سفید شیری، کرم، طلایی، سبز، آبی و سیاه یافت می شود.

انگشتر زنانه مروارید

واژه مروارید معمولا به مرواریدهای طبیعی اطلاق می شود و مرواریدهایی که با روش مصنوعی و یا به کمک انسان تولید می شود به عنوان مروارید پرورشی نامگذاری شده اند.

تشخیص مروارید طبیعی از مصنوعی و پرورشی به علت شباهت ظاهری بسیار مشکل است، لذا از وزن مخصوص آنها برای این کار استفاده می کنند.

وزن مخصوص مروارید طبیعی معمولا کمتر از ۲.۷۳ است، در حالی که وزن مخصوص اکثر مرواریدهای پرورشی بیشتر است.

مرواریدهای پرورشی تحت پرتو ماوراء بنفش دارای درخششی زرد رنگ و در پرتو اشعه x دارای درخششی سبز رنگ می باشد، درحالی که مرواریدهای طبیعی اینگونه نیستند.

جالب است بدانید بزرگترین مروارید جهان ۴۵۰ قیراط وزن دارد و در موزه زمین شناسی لندن نگهداری می گردد.

خواص سنگ مروارید

خواص و فواید مروارید

مروارید طبعی معتدل دارد، چشم را تقویت می کند و روشنایی و نور آن را افزایش می دهد و برای تقویت معده و روده ها و درمان زخم معده موثر است و برای کمبود کلسیم از آن می توان استفاده کرد.

مروارید شادی می آورد و سبب لطافت قلب و روح می شود و غم و اندوه و ضعف روحیه را از بین می برد.

تاثیر مروارید در چاکرا

مروارید را می‌توان برای چاکرا چشم استفاده کرد، اما بر چاکرا ریشه نیز تأثیر می گذارد.

انگشتر مردانه مروارید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *