0

انواع مدل های ساعت جی شاک G-shock

انواع مدل های ساعت جی شاک G-shock

هر زمان که به وبسایت G-shock کاسیو بروید، صدها ساعت قابل خرید را خواهید دید. اگر فیلتر مدل‌های مردانه را بزنید تعداد بسیاریSKU را خواهید دید که به مجموعه‌ها، ویژگی‌ها و مواد مختلفی تقسیم شده‌اند. دسته بندی براساس قیمت، راهکار مفید اما گیج کننده‌ای است. در واقع به نظر می‌رسد حتی کاسیو نیز در هم‌گامی با محصولات جی-شاک خود مشکل دارد.

جی-شاک های دیجیتال

این دسته شامل هر مدلی می‌شود که فاقد عقربه‌های آنالوگ باشد. طرح بسیاری از آنها به اولین جی-شاک با قاب‌های مربعی باز‌ می‌گردد که در سال ۱۹۸۳ توسط کیکو ابیه طراح مشهور کاسیو طراحی شد. با این حال، شامل دسته‌های وسیعی از ساعت دیجیتال، از سبک‌های قدیمی گرفته تا غول‌های سری جی-شاک می‌شود.

کاسیو جی-شاک سری ۵۶۰۰

کاسیو جی-شاک سری ۵۶۰۰

قابلیت‌ها: رنگ‌های مختلف (با استفاده از شماره‌های مرجع جداگانه)، روشنایی، کرونومتر‌های استاندارد، شارژ خورشیدی(در برخی مدل‌ها) و زنگ هشدار

در واقع ۵۶۰۰، مدل پایه و نسخه‌ی مدرن شده‌ی جی-شاک اورجینال است. پیشنهاد میکنیم برای خوانایی بیشتر به دنبال نمایشگری با متن تیره در پس زمینه‌ی روشن باشید و برای ویژگی‌های ممتاز مانند شارژ خورشیدی و چند بندی بودن(مثل مدل جی-شاک GWM5610) کمی بیشتر هزینه کنید.

جدای از خفن بودن و محکم بودن آن، این سری دارای طراحی عالی و تنوع جذابی است.

ساعت کاسیو جی-شاک سری ۵۶۰۰

کاسیو جی-شاک تمام فلزی

کاسیو جی-شاک تمام فلزی

قابلیت‌ها: زنگ هشدار، کرونومتر، تایمر شمارش معکوس، روشنایی، انرژی خورشیدی، بلوتوث، ساختار فلزی و موارد دیگر

این جی-شاک‌های نسبتا ممتاز به خاطر جالب بودن‌شان بسیار محبوب‌ و اماده‌ی دسترسی هستند. آنها درست مانند مدل‌های اصلی ولی اینبار با ساختار کاملا فلزی و دستبند در برخی مدل‌ها طراحی شده‌اند. استایل انها بسیار شبیه به دهه هشتاد است اما با شارژ خورشیدی‌شان عملکردی آینده نگرانه دارند و طیف وسیعی از روکش ها از فولاد سنتی، طلایی و مشکی گرفته تا برخی از نمونه روکش‌های غیرعادی جی-شاک را دارا هستند. جزئیات و ویژگی‌های ممتاز بیشتری را در فلز می‌خواهید؟ آنها را در نسخه‌ی بی‌نظیر تیتانیوم و و حتی نسخه‌ی پیشرفته MR-G پیدا کنید.

کاسیو جی-شاک سری GW6900

کاسیو جی-شاک سری GW6900

قابلیت‌ها: رنگ‌های مختلف(با شماره‌های مرجع جداگانه)، شاختار پلاستیکی، روشنایی، کرونومتر استاندارد و زنگ هشدار

پس از ۵۶۰۰ مربعی، این قابل تشخیص‌ترین ظاهر جی-شاک و انتخابی محبوب برای پلیس‌ها، سربازان و سایر حرفه‌ای ها در سراسر جهان است. در سری دیجیتال جی-شاک تعداد زیادی تولید تکی وجود دارد که از مدل کلاسیک ۶۹۰۰ الهام گرفته شده است. برخی از انها رایج هستند و برخی به سختی به دست می‌ایند.

کاسیو جی-شاک سری ۵۹۰۰

کاسیو جی-شاک سری ۵۹۰۰

قابلیت‌ها: زنگ هشدار، کرونومتر، تایمر شمارش معکوس، روشنایی، نوار ساده و ظاهر کلاسیک

این مدل ساعت ها کمی شبیه به ۶۹۰۰ با حالتی سبک‌تر و هشت ضلعی هستند. این فقط نمونه‌ای از انواع طراحی است که در کاتالوگ جی-شاک می‌بینید. نسخه‌ی مشکی به مراتب چشمگیرتر است.

جی لاید: ساعت موج سواری کاسیو جی-شاک

جی لاید - ساعت موج سواری کاسیو جی-شاک

قابلیت‌ها: زنگ هشدار، کرونومتر، تایمر شمارش معکوس، روشنایی، قاب فولادی، نمودار جزر‌ و مد، بلوتوث و موارد دیگر.

این مدل‌ها از نظر ظاهری بسیار شبیه به مدل‌های ۱۹۸۳ هستند، اما با اطلاعات جزر و مد قابلیت خاصی را برای موج‌سواران ارائه می‌دهند. همچینین معمولا به گوشی هوشنمد متصل شده و قاب‌های فولادی دارند.

سری پاورترینر کاسیو جی-شاک

سری پاورترینر کاسیو جی-شاک

قابلیت ها: صفحه‌ی گرد، کاملا دیجیتال، زنگ هشدار، تایمر دور ورزشی، تایمر شمارش معکوس، کرونومتر، بلوتوث، ردیاب گام و موارد دیگر.

این ساعت‌ها با وجود قیمت‌های باورنکردنی‌شان چیزی کم ندارند. همچنین دارای اتصال به بلوتوث نیز هستند که امکان تحلیل تمرینات ورزشی را به شما می دهد.

کاسیو جی-شاک سری ۴۰۰

کاسیو جی-شاک سری ۴۰۰

قابلیت‌ها: ساختار پلاستیکی با میله های محافظ فلزی، زنگ هشدار، تایمر دور ورزشی، تایمر شمارش معکوس و کرونومتر

چیزی که این ساعت‌ها را متمایز می‌کند محافظ های میله‌ای هستند که مورد علاقه‌ی اسکیت سواران می‌باشند چون هرچیز دیگری که به مچ دستشان ببندند در طول تمرینات می‌شکند. بند پارچه‌ای این ساعت نیز به جذب رطوبت در طی تمرینات خیابانی روزانه‌شان کمک می‌کند.

کاسیو جی-شاک سری ۷۹۰۰

کاسیو جی-شاک سری ۷۹۰۰

قابلیت‌ها: مجموعه ویژگی استاندارد با زمان سنجی اتمی، نمودار جزر و مد، ردیابی ماه و انرژی خورشیدی.

مدل‌های ۷۹۰۰ با چهار پیچ و مهره‌ی برجسته و زیبایی فنی بی‌نقص‌شان، طراحی بی‌نظیری به سبک ژاپنی دارند. مجموعه ویژگی‌های انها شامل نمودار جزر و مد است که نشان می‌دهد این ساعت برای فعالیت‌های اقیانوس پیما در سراسر جهان ایده‌آل است.

ساعت دیجیتال فروگمن کاسیو جی-شاک

ساعت دیجیتال فروگمن کاسیو جی-شاک

قابلیت‌ها: مجموعه ویژگی‌های استاندارد، نمودار جزر و مد، ۳۱ منطقه‌ی زمانی، تایمر و موارد دیگر

تمامی جی-شاک‌ها تا ۲۰۰ متر قابلیت ضد اب دارند. اما فروگمن مدلی کمیاب و مخصوص غواصی است. اگرچه یک کامپیوتر غواصی نیست ولی از نظر سبک غواصی غنی است و یکی از نمادین‌ترین طرح‌ها در کاتالوگ جی-شاک است. همچنین دارای بندی بلند است که می‌تواند روی لباس خیس نیز بسته شود ولی باید بدانید که وقتی لباس خیس نپوشیده‌اید ممکن است برای برخی مچ‌ها بزرگ باشد. اگرچه ساعت‌های غواصی فروگمن اخیرا انالوگ (عقربه‌دار) شده‌اند، ما نسخه‌های دیجیتال را ترجیح می‌دهیم.

ساعت‌های تلفیقی انالوگ-دیجیتال جی-شاک

ساعت‌های انالوگ-دیجیتال جی-شاک همه دارای عقربه‌های سنتی اند که به انها خوانایی و حسی طبیعی از چرخش زمان را می‌دهد که در یک صفحه‌ی تمام دیجیتال وجود ندارد. نگاه کردن به صفحه ‌ی عقربه دار کامل چشم انداز وسیع‌تری از زمان را ارائه می‌دهد که مطمئنا بخشی از جذابیت ساعت‌‌های آنالوگ است. همچین عقیده‌ای وجود دارد که ساعت‌های فعالیت محور دارای عقربه‌های واقعی هستند. چون هنگامی که با کایاک خود از میان تپه‌ها می‌پرید یا هزاران فوت از صخره آویزان می‌شوید لمس و تنظیم کردن صفحه‌ی دیجیتال کار اسانی نیست.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

کاسیو جی-شاک سری GAB2100

کاسیو جی-شاک سری GAB2100

قابلیت‌ها: باتری محکم خورشیدی، محافظ با هسته کربن، بلوتوث، اتصال به تلفن هوشمند، ردیاب گوشی و موارد دیگر.

زمانی که GAB2100 وارد بازار شد حسی را ایجاد کرد که جی-شاک های دیگر درسال‌های اخیر ایجاد کرده‌اند. یکی از اشیاء پرفروش کاسیو شد و کلی سر و صدا کرد. بخشی از آن به این خاطر است که مردم را به یاد رویال اوک هشت ضلعی ادمارس پیگورت می‌اندازد(با این که کاسیو می‌گوید این شباهت غیرعمدی است) و نام مستعار کاسیوک را به ان داده‌اند. که دارای طراحی خوب، قاب نازک و عناصر ساده با شکلی متفاوت از جی-شاک اصلی می‌باشد. خبر خوب این است که مدل‌های جدید GAB2100با علامت B دارای قابلیت هایی مانند باتری خورشیدی هستند.


کاسیو جی-شاک تمام فلزی GMB2100

کاسیو جی-شاک تمام فلزی GMB2100

قابلیت‌ها: باتری خورشیدی، محافظ با هسته کربن، بلوتوث، اتصال به گوشی هوشمند، ردیابی گوشی و موارد دیگر.

بله. این مدل بخشی از سری ۲۱۰۰ است. ولی از فولاد ضد زنگ درست شده. همچنین مانند مدل مربعی دیجیتالی که ذکر کردیم کاسیوک نیز به اندازه کافی نمادین هست که تمام فلزی باشد. با انجام این کار بیشتر به لقبش یعنی اوک سلطنتی نزدیک می‌شود. فولاد در دنیای جی-شاک ماده‌ای ممتاز محسوب می‌شود؛ بنابراین با ویژگی های دیگری که از یک جی-شاک ممتاز انتظار دارید (مثل ویژگی‌هایی که در GAB2100 یافت می‌شود) همراه خواهد شد.

کاسیو جی-شاک گلف مستر GWN1000

کاسیو جی-شاک گلف مستر GWN1000

قابلیت‌ها: ارتفاع سنج، فشار سنج، عمق سنج، دما سنج، نمودار جزر و مد و تمام تایمر‌ها و تقویم های استاندارد دیگر

در مجموعه‌ی حرفه‌ای مستر آو جی برند کاسیو جی-شاک ، مجموعه های فرعی متعددی از جمله گلف مستر وجود دارد. گلف مستر که برای فعالیت‌های مرتبط با دریا ساخته شده دارای صفحه‌ی دیجیتالی در کنار عقربه‌های اصلی برای زمان و دکمه‌های فرعی برای اطلاعات دیگر مانند جزر و مد است. همچنین دارای سنسور‌ها و ویژگی‌های منحصر به فردیست که به شما امکان می‌دهد عقربه‌های ساعت را به طور موقت از مسیر سایر اطلاعات خارج کنید.

کاسیو جی-شاک گرویتی مستر GRB200

کاسیو جی-شاک گرویتی مستر GRB200

قابلیت‌ها: ساختار ضد گلوله، اتصال بلوتوث و ویژگی‌های استاندارد تایمر

ساعت کاسیو جی-شاک گرویتی مستر GRB200

در مجموعه‌ی مستر آو جی، این مدل یکی از سری ساعت‌های مخصوص خلبانی جی-شاک است که با ساختار ضدگلوله، ظاهری فوق‌العاده با تکنولوژی بالا و دقتی بی‌نظیر در تمامی مناطق زمانی جهان خود را ثابت می‌کند. ویژگی‌های اضافی دیگر به نسل و مدل ساعت بستگی دارد.

کاسیو جی-شاک سری GA2000

کاسیو جی-شاک سری GA2000

قابلیت‌ها: صفحه‌ی سه بعدی، زنگ هشدار، تایمر، نمایش هفته و تاریخ

این مدل ساعت‌ها جی-شاک‌های خودمانی آنالوگ-دیجیتال هستند و چیز زیادی برای گفتن درباره‌ی آنها وجود ندارد غیر از اینکه واقعا خفن هستند؛ به خصوص با این قیمت‌ها.

کاسیو جی-شاک پاور ترینر Ana Digi GBA800

کاسیو جی-شاک پاور ترینر Ana Digi GBA800

قابلیت‌ها: اپلیکیشن تناسب اندام متصل به گوشی، چند تایمر، تصحیح خودکار زمان و تقویم

این ساعت‌ها با تکیه بر مجموعه پاور ترینر دیجیتال، تمرینات ورزشی شما را تماما دنبال می‌کنند. چه برنامه هایی با فواصل دقیق باشد یا صرفا یک سری از مراحل. رنگبندی انها نیز مطابق با رنگ لباس‌های روزمره است تا ساعت را موقع ورزش نیز در دست داشته باشید.

کاسیو جی-شاک سری GA700

کاسیو جی-شاک سری GA700

قابلیت ها: مجموعه ویژگی‌های استاندارد با تقویم، تقویم و غیره(بدون اتصال)

این ساعت ها استایل دهه هشتاد را به طرح‌هایی مدرن‌تر مثل دبارج تبدیل می‌کنند. بله. این ساعت‌ها فوق‌العاده محکم و توانمند هستند ولی هدف این پسرهای بد این نیست. مدل‌هایی مانند GA710 و GA400 ارتباط نزدیکی با هم دارند.

کاسیو جی-شاک GA400

کاسیو جی-شاک GA400

قابلیت‌ها: تقویم استاندارد، آلارم و قابلیت کرونومتر، همراه با یک صفحه‌ی چرخشی منحصر به فرد برای تنظیم سریع.

کاسیو می‌گوید که با این ساعت‌ها مد هیپ هاپی را دنبال کرده است ولی در واقع چیزی که آنها را متمایز می‌کند صفحه‌ی کنترل چرخشی آنهاست. این ویژگی منحصر به فرد امکان کنترل حسی را بر هر عملکردی که انتخاب شده را فراهم می‌کند.

کاسیو جی-شاک GA110

کاسیو جی-شاک GA110

قابلیت‌ها: تقویم، زنگ هشدار، تایمر و غیره

این ساعت کمی شلوغ‌تر از GA400است. به همین دلیل کاسیو این ساعت را به عنوان مد خیابانی معرفی می‌کند. چیزی که ما می‌بینیم حال و هوای خودرویی را دارد که هم فرمان‌های قدیمی و هم دستکش‌های رانندگی را به ما پیشنهاد می‌کند. بله: انها هم با به‌روز‌ترین کفش‌های ورزشی شما(تقریبا در هر رنگی) و هم با استایل رسمی خیابانی هماهنگی رنگی خواهند داشت.

کاسیو جی-شاک سری GA100

کاسیو جی-شاک سری GA100

قابلیت‌ها: تقویم، زنگ هشدار، تایمر و غیره

این مدل‌ها مثل پسرعمو‌هایGSA خود، یک مود رانندگی احتمالا ناخواسته(بسته به رنگ بندی) دارند. در حالی که استایل خیابانی را نیز فراهم می‌کنند. طرح جدید صفحه‌ی ساعت چیزی است که جی شاک درباره‌ی ان پز می‌دهد ولی شما می‌توانید دل و جرئت به خرج دهید و با انتخاب رنگ‌بندی بنفش و سبز یاد دهه ۹۰ میلادی را زنده کنید.

کاسیو جی-شاک GAS100

کاسیو جی-شاک GAS100

قابلیت‌ها: تقویم، تایمر، زنگ هشدار و شارژ خورشیدی

اگر تنها یک جی-شاک بتواند ظریف و زیبا باشد، همین مدل است. تلفیق رنگ صفحه و بند داخلی همراه با کنتراست کم رنگ در سراسر ساعت، ساعت را نسبتا ساده کرده است.

کاسیو جی-شاک AWG-M100

کاسیو جی-شاک AWG-M100

قابلیت‌ها: زمان سنجی اتمی، آلارم روزانه و قابلیت تنظیم دستی منحصر به فرد

این مدل جی-شاک ممکن است ساده‌تر و قدیمی‌تر از بقیه به نظر برسد. ولی با ارجاع ساعت اتمی برای تنظیم منطقه‌ی زمانی و دقیق‌ترین زمان سنجی روی زمین، برخی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های ساعت های امروزی را دارا است.

کاسیو جی-شاک سری جی-استیل

کاسیو جی-شاک سری جی-استیل

قابلیت‌ها: تنظیم زمان از طریق لینک گوشی، قاب کربنی، بدنه‌ی فولادی ضد زنگ، فناوری خورشیدی، نشان‌گر سطح باتری، تایمر، زنگ هشدار و تقویم.

سری جی-استیل از قاب و حاشیه‌های فولادی (و اغلب دستبند‌ها) برای ارائه‌ی ساعت‌های سنتی‌تری از جی‌-شاک استفاده می‌کنند اما عملکرد و دوام آنها مانند همیشه پیشرفته است.

جی-شاک‌های آنالوگ

آنالوگ صرفا شامل ساعت‌های دارای صفحه و عقربه می‌شود و نمایشگر‌های عددی ندارد و نباید با ساعت‌های مکانیکی اشتباه گرفته شود با اینکه استفاده از انها بیشتر به خاطر افزایش شیکی و ظرافت‌ ساعت‌ است تمام حرکات این سا‌عت‌ها با کوارتز تنظیم شده و همان دقت قابل اطمینان موجود در مدل‌های دیگر را دارد. جی-شاک اغلب دوست دارد ممتاز ترین مدل‌هایش را با صفحه‌ی تمام آنالوگ عرضه کند که قیمت‌ها هم گویای این موضوع هستند.

کاسیو جی-شاک کلکسیون MR-G

کاسیو جی-شاک کلکسیون MR-G

قابلیت‌ها: ردیابی منطقه زمانی و ارجاع ساعت اتمی، با شماره‌های فرعی انالوگ استاندارد

بله، می‌توانید پول خرید رولکس را خرج سری MR-G جی-شاک کنید. که شامل مدل‌های آنالوگ و همچنین نمونه‌هایی از نسخه‌های پیشرفته‌ی طرح مربعی معروف می‌شود. تعداد فرایند‌های تکمیلی به خصوص برای قاب‌ها و دستبند‌ها خیره‌کننده است که باعث شده گرند سیکو به قول ژاپنی‌ها دنبال پول بدود. این ساعت‌ها همچنین از تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ای برخوردار هستند. قیمت‌ها از چند هزار دلار شروع می‌شوند و می‌توانند طرز قابل توجهی افزایش یابند.

کاسیو جی-شاک کلکسیون MT-G

کاسیو جی-شاک کلکسیون MT-G

قابلیت‌ها: اتصال بلوتوث از طریق اپلیکیشن، تنطیم خودکار زمان، زمان جهانی، کرونومتر و دیگر موارد.

Mt-G از ممتاز‌ترین کلکسیون‌های جی-شاک است که از لوکس‌ترین کلکسیون آن یعنی MR_G پایین‌تر قرار می گیرد. این کلکسیون دارای ساختار فلزی، اتصال بلوتوث، همگام‌ سازی ساعت اتمی برای ارائه زمان بندی دقیق، منطقه زمانی دوگانه و موارد دیگر است.

کاسیو جی-شاک فروگمن GWFA1000

کاسیو جی-شاک فروگمن GWFA1000

قابلیت‌ها: زمان دوگانه، داده‌ی جزر‌ومد، عقربه‌ی ساعت پنهان، شارژ خورشیدی و غیره.

این مدل نسل جدید‌تر از ساعت معروف فروگمن با قاب متفاوت و صفحه‌ی تمام آنالوگ است که شامل جدیدترین تکنولوژی، دوام زیاد و همچنین قابلیت منحصر به فردی است که به شما امکان می‌دهد عقربه‌ی ساعت را زیر عقربه‌ی دقیقه پنهان کنید تا از سردرگمی جلوگیری کرده و فقط روی دقیقه‌ها تمرکز کنید. این موضوع در هنگام غواصی بسیار مهم است.

چیز‌هایی که باید درباره‌ی کاسیو جی-شاک بدانید

بیایید تا جایی که می‌توانیم هیولایی به نام جی-شاک را بشناسیم. اولین چیزی که باید تشخیص دهیم این است که بسیاری از مدل های جدید، جایگزین مدل‌های جی-شاک قدیمی هستند و کمی به راحت‌تر شدن کارها کمک می‌کنند. این برند مرتبا مدل‌های موجود را با طراحی‌های متفاوت و جدیدتر آپدیت می‌کند.

همچنین شامل مدل های تمام دیجیتال، دیجیتال-انالوگ و تعداد زیادی تمام انالوگ نیز می‌شود. تقسیم ‌بندی انالوگ/دیجیتال یکی از راه‌هایی است که به وسیله‌ی آن کاسیو محصولات جی-شاک خود را جدا می‌کند. بنابراین ما ان ها را به سه دسته‌ی اصلی تقسیم‌بندی کرده‌ایم: تمام دیجیتال، آنالوگ-دیجیتال و تمام آنالوگ. البته این تازه شروع ماجراست.

تقریبا تمام جی-شاک‌ها دارای کرونومتر، تایمر شمارش معکوس، نور پس زمینه و مقاومت در برابر فشار ۲۰۰ متری اب خواهند بود. همچنین کاسیو مرتبا عملکرد و طراحی ساعت‌ها را بهبود می‌بخشد. از مدل‌های دارای ارتفاع سنج و فشار سنج گرفته تا ساعت های فلزی-اتمی دو زمانه‌ی گران‌بها. در واقع جی-شاک پیوسته در حال تکامل محصولات خود است و این راهنما به شما کمک می‌کند مدلی که مناسب خودتان است را پیدا کنید.

وسعت محصولات جی-شاک

کافی است فقط به یکی از فروشگاه‌های جی-شاک مراجعه کنید تا بفهمید چقدر تنوع ساعت‌ها زیاد است. امکان ندارد بتوانید همه‌ی مدل‌ها را یکجا در یک فروشگاه حضوری یا انلاین پیدا کنید. هر چه قدر هم تلاش کنید مدل های بیشتری برای دیدن وجود دارد.

انواع مدل های ساعت جی-شاک G-shock

شکی وجود ندارد که مجموعه‌ی جی-شاک به صورت گسترده، پیچیده، پرقدرت و دائما در حال تغییر است. کاسیو به اندازه‌ی کافی جی-شاک تولید می‌کند تا کلکسیونر‌های حریص را راضی کند. همچنین به نیاز‌های متخصصانی که به ساعت‌های غیر قابل تخریب نیاز دارند، پرسنل نظامی، ورزشکاران در حال تمرین و حتی اسکیت بازان، موج‌سواران و بریک دنسرها پاسخ می دهد.

بیایید برای درک عظمت جی شاک دو مدل ان را در نظر بگیریم. اولی مادمستر ۸۰۰ دلاری از سری مسترآوجی است. یک جنگجوی بزرگ انالوگ-دیجیتال خفن که تقریبا به اندازه‌ی گوشی هوشمندتان توانایی دارد.

دومی نسخه‌ی محدود۱۸۰ دلاری DW-6900-pt1 آبی است که با همکاری هودینکی و جان مایر موسیقی‌دان ساخته شده است و با اینکه بازیگوش به نظر می‌رسد ولی به اندازه‌ی بقیه ی جی-شاک‌ها سرسخت است.

ساعت‌های DW-6900-pt1 تقریبا بلافاصله تماما فروخته شد و حالا تعداد محدودی از انها در وبسایت ebay فروخته می‌شود؛ جایی که قیمت ان چند برابر قیمت اصلی است. مشتری‌های متفاوت و قیمت های متفاوت!

تجزیه و تحلیل جی-شاک جایی دشوار می‌شود که می‌بینیم این مجموعه همان‌ قدر برای یک سرباز استتارپوش جذابیت دارد که برای نگهبان اپارتمانی در شهر نیویورک یا یک انیمه باز ۱۳ ساله در حومه‌ی توکیو. چیزی که این گروه ادم های متفاوت طرفدار جی-شاک را کنار هم قرار می دهد این است که همه‌ی انها دوام، عملکرد و استایل بی نظیری را می‌طلبند.

جی-شاک ها چقدر محکم‌اند و چگونه آزمایش می شوند؟

جی-شاک‌ها را هم مانند ساعت‌های دیگر محک می‌زنند. چه با تست‌های ازمایشی خود برند، چه ازمایش های وحشیانه و سرگرم کننده در تلوزیون ژاپن یا به وسیله‌ی کارمندی که با ماشین از روی ان رد می شود. تاریخچه‌ی برند حاکی از این است که خالق کنونی مشهور برند، کیکو ایبه، طی ساخت اولین مدل‌ها، ساعت‌ها را از پنجره بیرون می‌انداخته است. با اینکه هدف اولیه‌ی جی-شاک این بوده که ساعت در برابر سقوط از هر ارتفاعی مقاومت کند، فناوری و دوام ان بسیار از ان فراتر رفته است. مدل‌های پایه‌ی جی-شاک در چین، ژاپن و تایلند ساخته می‌شوند در حالی‌که مدل‌های بالاتر و ویژه تماما ساخت ژاپن هستند. این موسسات ژاپنی محل تحقیق و توسعه و ازمایش جی-شاک ها هستند. نام جی-شاک از اصطلاح شوک گرانشی گرفته شده که به نظر می‌رسد به زمینه‌ای از مکانیک اشاره دارد که در آن واحد اندازه‌گیری شوک، جی است. یک ساعت جی-شاک معمولی برای مقاومت در برابر ضربه‌ی محکم، فشار ۲۰۰ متری آب و خطرات دیگری که ممکن است ساعت با ان‌ها رو به رو شود ساخته شده است.

انواع مدل های ساعت G-shock

علاوه بر ازمایش با چکش، آب و انداختن از ارتفاع که بقیه‌ی ساعت سازان انجام می‌دهند، کارکنان کاسیو از نمونه های اولیه و رندوم ساعت ها به طرق مختلف برای تست استفاده می‌کنند. برخی از جی-شاک‌ها حتی برای مقاومت در برابر نفوذ گل و گردوغبار ساخته شده‌اند. چالشی که با اب متفاوت است. به طور خلاصه، دلایل خوبی برای این موضوع وجود دارد که جی-شاک‌ها را معمولا دور مچ افرادی با مشاغل سخت مثل ارتش، اتش نشانی و غیره می‌بینید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *