0

ساعت امگا دینامیک (Omega Dynamic): تاریخچه و جزئیات امروزی آن

ساعت امگا دینامیک (Omega Dynamic): تاریخچه و جزئیات امروزی آن

بر کسی پوشیده نیست که امگا یکی از برترین برندهای ساعت لوکس در بازار امروز است. این یک شرکت ساعت سازی در سطح بالاست که هم توسط کارشناسان ساعت سازی و هم دوستداران عادی ساعت مچی، به خوبی شناخته شده است. امگا اغلب با برخی از محبوب‌ترین مجموعه‌هایش مانند امگا سیمستر و امگا کانسلیشن مرتبط است. با این حال، سال ها پیش، آنها یکی از منحصر به فرد ترین مجموعه های خود را منتشر کردند: امگا داینامیک. اگرچه دهه‌های زیادی از آخرین باری که امگا قطعه ای از این مجموعه را منتشر کرد می گذرد، امروزه همچنان به عنوان یکی از وینتیج‌های ضروری در نظر گرفته می شود. در این مقاله، اطلاعات بیشتری درباره امگا داینامیک، تاریخچه آن و برخی از جزئیات امروزی آن، خواهیم یافت.

post 7 11991 t

همه چیز درباره امگا داینامیک

 سری امگا داینامیک اولین بار در سال های 1960 به عنوان یک مدل خاص تحت مجموعه Prix de Ville de Genève (جایزه شهر ژنو) منتشر شد. مفهوم پشت خط تولید، ایجاد یک نمونه‌ی مدرن بود که به کاربر امکان بیان آزادانه‌ی خود از طریق اکسسوری را میداد. این مجموعه‌ی امگا، روشی بود برای پذیرش مدرنیته ای که در زمان حال به وجود می‌آید و همین باعث می‌شود که امروزه به یک وینتیج عالی تبدیل شود. آنها واقعاً در گنجاندن ماهیت دهه 60 و 70 در تمام خط تولید، به خوبی عمل کردند.

امگا داینامیک سری 1

 ظاهر بیرونی امگا داینامیک سری 1 دارای یک قاب بیضی شکل بود که کاملاً روی مچ دست قرار می گرفت. هنگامی که این سری برای اولین بار منتشر شد، با ترکیب رنگ ها، اندازه ها و جنس بند مختلفی عرضه شد. یکی از ویژگی های کلیدی این سری این است که بسیار قابل تنظیم است – تعویض بند و دستبند آنها آسان است. بسیاری از مردم مجذوب طراحی سرد و اصیل امگا داینامیک شدند، که منجر به تبدیل شدن آن به یکی از پرفروش‌ترین لاین این برند شد. اولین نسل امگا داینامیک از حدود سال 1968 تا اواخر دهه 1970 تولید شد.

امگا داینامیک سری 2

از سوی دیگر، سری 2 امگا داینامیک در سال 1984 عرضه شد. این خط تولید هم مانند نسل اول، دارای بندهای قابل تعویض بود. با این حال، عنصر کلیدی امگا داینامیک سری 2، دید بهتر صفحه مدرج ساعت (بدون نیاز به تلاش زیاد) از طریق شیب اضافه شده به قاب، میباشد. این طراحی شباهت های زیادی با نسل قبلی خود داشت، اما این مدل نیز پس از چند سال تولیدش متوقف شد.

امگا داینامیک سری 3

در نهایت، جوانترین نسل سری امگا داینامیک 24 سال پیش در سال 1997 منتشر شد. این قطعه کاملاً یادآور تاریخچه امگا و ارتباط آن با ارتش بود. با این حال، در حالی که همکاری قبلی آنها با نیروهای مسلح پیشرفت های فنی بیشتری را به همراه داشت، این مدل، زیبایی شناسی و طراحی الهام گرفته از ارتش را به نمایش گذاشت. این سری در دو نسخه عرضه شد که بعداً به آن پرداخته خواهد شد و همچنین در سال 1999 متوقف شد.

بهترین های مجموعه امگا دینامیک

در زیر منتخبی از قطعات امگا داینامیک و بحث عمیق تری در مورد هر قطعه را خواهید دید.

1. امگا ژنو داینامیک I (CD 566.0015)

omega vintage geneve cd

این مدل از امگا ژنو داینامیک I، قطعاً داد میزند که وینتیج و عتیقه است. دارای یک طراحی اصیل و غیرعادی است که قبلا راجع به آن گفته شده ، به خصوص با شکل قابی که دارد. بدنه بیرونی این ساعت در ابعاد 30 در 26 میلی‌متر، از فولاد ضد زنگ طلایی رنگ ساخته شده و با یک دستبند کورفام به رنگ آبی ترکیب شده است. صفحه عقربه دار ساعت با رنگ های مشابه با قاب و بند، اما با شماره‌ها و عقربه‌های سفید، طراحی شده است. از نظر مشخصات فنی، ساعت امگا داینامیک 1 با حرکت کالیبر 681 اتوماتیک کار می کند و تا عمق 30 متری در برابر آب مقاومت دارد.

با نگاه به ظاهر این مدل خاص، این ساعت حس دهه های 60 و 70 را دارد. جنب و جوشی که رنگ ها به وجود می آورند نشان می دهد که واقعاً برای نسل جوان تر، به ویژه بزرگسالان جوان، آن سال‌ها ساخته شده است. در مجموع، با توجه به زمانی که این ساعت تولید شده، نمونه‌ی بینظیری است.

2. امگا ژنو داینامیک I ST 166.0039))

omega vintage geneve

این مدل از ژنو داینامیک 1 در مقایسه با مدل فوق ظاهری ساده تر و بالغ تر ارائه می دهد. از آنجایی که سری داینامیک به قابلیت تعویض معروف است، این مدل را می توان در دو نوع سفارشی سازی کرد: یا با بند چرمی یا یک دستبند استیل. علاوه بر این، بدنه فولادی ضد زنگ دارد، که دارای شکل نمادین بیضی است. صفحه‌ی ساعت نیز در رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شود، اما هم دارای عقربه‌ها و اعداد درخشان و هم یک قسمت برای نشان دادن تاریخ در کنار عدد 3 ساعت، است. این مدل با حرکت خودکار کالیبر 565 کار می کند و مقاومت در برابر آب تا حدود 30 متر را دارد.

مشابه دیگر مدل های داینامیک I، حال و هوای وینتیج با این مدل فوراً شما را تحت تأثیر قرار می دهد. با این حال، به دلیل ترکیب رنگ‌های خنثی‌تر، ظاهر کلی ساده‌تر و ظریف‌تر را همراه با حال‌وهوای دهه‌های ۶۰ تا ۷۰ ارائه می‌دهد.

3. کرنوگراف اتوماتیک امگا داینامیک(5290.50.40)III

omega vintage dynamic 5290 50 40 l

در میان ساعت های قبلی ذکر شده، این مدل از کرونوگراف اتوماتیک امگا داینامیک III مدرن ترین ظاهر را دارد(که مسلماً منطقی است). از همان ابتدا، این ساعت یک حس کاملاً ناهموار و روستیکی دارد، به خصوص با آن پیچ ها و تاجش. این قطعه می تواند با یک بند چرمی یا یک دستبند استیل، همراه با یک قاب گرد ساخته شده از فولاد ضد زنگ باشد. چیزهای زیادی در ناحیه صفحه ساعت وجود دارد، یک پس زمینه سیاه با طرح دایره بیرونی برای ثانیه ها در این صفحه جای گرفته اند. علاوه بر این، اعداد و عقربه های بزرگ درخشان همراه با 2 صفحه عقربه دار فرعی برای کرنوگراف وجود دارد. این ساعت با کالیبر 1138 اتوماتیک کار می کند و تا عمق 50 متری در برابر آب مقاومت دارد.

باز هم، در میان سایر نمونه‌های امگا داینامیک، این احتمالاً آشناترین نمونه خواهد بود. این ساعت یک ساختار و طراحی حجیم و مردانه دارد، اما همچنان ظاهری مدرن (و کمی آینده نگر) دارد که هدف آن جذابیت برای نسل جوان بود.

4. امگا داینامیک III اتوماتیک (5203)

omega vintage dynamic 5203 l

این قطعه خاص کمی شبیه به قطعه قبلی است، با این تفاوت که ویژگی کرنوگراف و تغییرات جزئی دیگری در طراحی ندارد. این امگا داینامیک III اتوماتیکنیز نسبت به نسخه کرونوگراف از استحکام کمتری برخوردار است. من می گویم که این ساعت برای افرادی که از ساعت های ساده، کاربردی و وینتیج لذت می برند، واقعا جذاب خواهد بود. همانطور که گفته شد، امگا داینامیک III از دخالت نظامی این برند در گذشته الهام گرفته است که به وضوح در این مدل قابل مشاهده است. ظاهر بیرونی در یک قاب استیل ضد زنگ همراه با یک دستبند از همان مواد عرضه می شود. صفحه عقربه‌ دارمشکی، نشانگرهای دایره ای و اعداد و عقربه های درخشان را به اضافه یک بخش نشاندهنده تاریخ که کنار عدد 3 قرار دارد، نمایش می دهد. این ساعت با حرکت اتوماتیک کالیبر 1108 نیرو می گیرد و تا عمق 50 متری در برابر آب مقاومت دارد.

می توانم بگویم این یکی از متنوع ترین نمونه‌ها در لاین داینامیک است، به خصوص که در هر موقعیتی به خوبی ترکیب می شود. در واقع، امگا داینامیک III اتوماتیک یک نسخه عالی «مدرن» از لاین ساعت‌هایی است که ده ها سال وجود داشته اند.

5. امگا سیمستر داینامیک II “عنکبوت” (SE 796.0860)

کوارتز امگا سیمسترس داینامیک II تنها با یک نگاه، اجمالی از هدف خود به شما می دهد. این مدل خاص موردی را نشان می‌دهد که تقریباً من را به یاد صدف دریایی می‌اندازد تا عنکبوت، که هنوز به خوبی با نامش مطابقت دارد. ظاهر بیرونی دارای یک قاب فولادی ضد زنگ است که با یک دستبند فولادی یا یک بند چرمی جفت شده است. در این میان صفحه عقربه دار دارای ترکیب رنگ های متنوعی نیز می باشد. به طور کلی، این ساعت دارای اعداد و عقربه های درخشان و یک بخش نشاندهنده تاریخ در کنار عدد 6، است. این ساعت با کالیبر 1426 کوارتز کار می کند و تا عمق 30 متری در برابر آب مقاومت دارد.

چیزی که این مدل را واقعاً خاص می کند، ادغام عملکرد در حالت غیر عادی کل این مجموعه است. قاب زاویه دار ظاهری واقعاً منحصر به فرد به ساعت می دهد که حال و هوای بسیار جالبی را از خود به نمایش می گذارد. اگرچه ممکن است این مور پسند همه افراد نباشد، اما امگا داینامیک II عنکبوت هنوز یک نوآوری مبتکرانه است که به طرز عجیبی با مفهوم سری امگا داینامیک مطابقت دارد.

از کجا می توانم یک ساعت امگا داینامیک را تهیه کنم؟

متأسفانه، تولید سری امگا داینامیک از سال 1999 متوقف شده است، بنابراین شانس دریافت یک نسخه کاملاً جدید تقریبا صفر است. با این حال، مانند بسیاری از اقلام وینتیج موجود در بازار، می‌توانید یک جستجوی ساده در گوگل انجام دهید و وب‌سایت‌های مجازی را پیدا خواهید کرد که نمونه‌های محبوب قدیمی از سری امگا داینامیک را می‌فروشند. از نظر محدوده قیمت، بستگی به سایت و وضعیت ساعت دارد، اما محدوده معمولی احتمالاً از حدود 700 دلار تا بیش از 1000 دلار است.

نگاهی کوتاه به گذشته امگا

1848 a portrait of louis brandt

برای درک کامل میراث مجموعه امگا داینامیک، اجازه دهید نگاهی کوتاه به گذشته امگا بیندازیم. تاریخچه این برند زمانی آغاز شد که لوئیس برانت در سال 1848 یک کارگاه کوچک در روستای لشو دفون سوئیس افتتاح کرد. این مرد که آن زمان 23 ساله بود، یک ساعت ساز ساده بود که یک همّت ستودنی برای ایجاد دقیق ترین و درست ترین ساعت ها داشت. این فلسفه او یکی از دلایل اصلی موفقیت مداوم امگا در دهه های آینده بود. پس از مرگ او، پسران لوئیس میراث خانوادگی را ادامه دادند و کمک های زیادی به دنیای ساعت سازی کردند. تنها کمی بیش از 30 سال پس از افتتاح، برادران اولین کالیبر داخلی خود را به نام لابرادور منتشر کردند. این یک شاهکار باورنکردنی در ساعت سازی بود که بسیار جلوتر از زمان خود بود و در نهایت پایه و اساس نوآوری های تکنولوژیکی آینده این برند شد.

در سال 1892، پسران لوئیس برانت یک ساعت مچی با دقیقه تکرارشونده ساختند که اولین نمونه در نوع خود بود. این ساعت از حرکات چشمگیر مشابه ساعت های جیبی استفاده می کرد که آن را به یک نمونه‌ی بسیار مورد توجه بسیاری تبدیل می کرد. دو سال بعد، آنها یک پیشرفت باورنکردنی دیگر در قالب کالیبر رده 19 ایجاد کردند. برادران این موفقیت را امگا نامیدند، نامی بسیار مناسب برای چنین پیشرفت انقلابی و آینده نگرانه در ساعت سازی. موفقیت عظیمی که با حرکت کالیبر رده 19 به دست آمد، باعث شد تا این شرکت رسماً نام خود را به شرکت ساعت امگا تغییر دهد. اندکی پس از آن، امگا در خط مقدم ساعت سازی لوکس قرار گرفت.

امگا در سال های 1900

1892 the world s first minute repeating wristwatch

دهه 1900 با دستاوردها و اکتشافات بیشتری برای امگا همراه شد. این برند در اوایل سال 1905 با خدمت به عنوان گاهنگهدار رسمی در بسیاری از رویدادهای ورزشی (از جمله مسابقه با بادکنک) وارد قلمرو ورزش شد. این توضیح می دهد که چرا تا به امروز، امگا یک موجود ثابت و تزلزل ناپذیر در بین ساعت های ورزشی باقی مانده است. علاوه بر این، در سال 1925، امگا جایزه بزرگ را در نمایشگاه بین المللی هنرهای تزئینی و صنایع مدرن دریافت کرد. آنها علاوه بر تضمین عنوان خود به عنوان یک پیشگام در نوآوری های فنی، همچنین ثابت کردند که در طراحی نیز به همان اندازه خبره بودند.

دهه‌ی بعد، زمان شلوغ و در عین حال با پاداش خوبی برای امگا بود. دهه 1930 قطعاً با تحولات انقلابی متعددی در تمام جنبه‌های ساعت‌سازی برای امگا همراه شد، از برجا گذاشتن تأثیر زیادی در آزمایش‌های رصدخانه ژنو تا تبدیل شدن به زمان‌سنج رسمی در بازی‌های المپیک و عرضه یکی از اولین ساعت‌های غواصی جهان.

اگر هنوز امگا را به عنوان یک برند همه جانبه در نظر نمی گیرید، احتمالاً پس از اینکه بدانید برخی از نمونه‌های آنها در ارتش چگونه استفاده شده اند، این کار را خواهید کرد. در سال 1940، آنها وظیفه حیاتی تامین ساعت برای نیروهای مسلح بریتانیا و متحدانش را بر عهده داشتند. این افتخار با مسئولیت های به همان اندازه بزرگ همراه بود که در آن امگا باید فرآیندهای خاصی را برای اطمینان از بهترین نتایج تسریع می کرد.

با حرکت به سمت سال 1948، امگا یکی از شناخته شده ترین مجموعه های امروزی خود را منتشر کرد: سیمستر. قاعده کلی پشت این قطعه از پیشینه نظامی امگا الهام گرفته شده است. این برای رسیدگی به شرایط بسیار سخت ساخته شد و تبدیل به یک نماینده عالی از آنچه امروز امگا است شده است. با شروع از دهه 1950، امگا تنها به ایجاد نمونه ها و مجموعه های بیشتری ادامه داد که هنوز هم در حال حاضر وجود دارند. تعهد مداوم این برند به تولید نوآوری های باکیفیت، دقیق، قابل اعتماد و دقیق، حتی پس از یک قرن در صنعت، هنوز به وضوح احساس می شود و وجود دارد.

1956 the seamaster watch fixed to the fuselage of the aircraft

یکی از رویدادهایی که شخصاً آن را سرگرم‌کننده دیدم (اما گواهی واقعی برای این امر هم است) آزمایش پرواز قطبی امگا در سال 1956 بود. مهندسان بزرگ پشت این برند تصمیم گرفتند یک امگا سیمستر را به یک جزء خاص از هواپیما (کانادین پاسیفیک ایرویز) ببندند. ) که قرار بود از کانادا به آمستردام پرواز کند. پس از پرواز طولانی مدت، سیمستر در وضعیت کاملاً کاربردی و خوبی قرار داشت. این رویداد خاص به وضوح تعهد و روش غیر متعارف امگا را در انجام کارها نشان می دهد.

راستش را بخواهید، هنوز بسیاری از رویدادها و پیشرفت‌های مهم دیگر در تاریخ امگا وجود دارد، اما مدت زیادی طول می‌کشد تا همه آن‌ها را پشت سر بگذاریم. آنچه مهم است این است که ما خلاصه ای از چگونگی تکامل امگا در طول سال ها داریم. در حال حاضر امگا شرکتی محترم است که به راحتی می تواند با سایر برندهای لوکس برتر این صنعت رقابت کند. علاوه بر امگا داینامیک، این برند مجموعه‌ها و مدل‌های مختلفی مانند امگا سیمستر، امگا اسپیدمستر، امگا دویل و امگا کانستلیشن را ارائه می‌کند که تا به امروز، نمادین و مورد توجه هستند.

جمع بندی

سری امگا داینامیک با تعداد زیادی نمونه‌های عالی عرضه شد که واقعاً مردم را مجذوب و مسحور خود کرد. زیبایی شناسی نامتعارف، از طرح ها گرفته تا قابلیت سفارشی سازی آن، آن را به یک لاین متمایز و در عین حال همه کاره تبدیل کرده است. این ایده که بتوانید خود را به روش های مختلف از طریق یک ساعت بیان کنید، یکی از ماهیت های کلیدی سری امگا داینامیک است. در نهایت، این سری قدیمی برای بررسی اینکه آیا از آن دسته افرادی هستید که می‌توانید سبک روزانه خود را آزمایش کنید، عالی است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *